Mężczyzna siedział ze szwagrem w samochodzie, inny był na zakupach. Pierwsze złamania kwarantanny w powiecie tarnobrzeskim

0

Dwie osoby objęte kwarantanną na terenie powiatu tarnobrzeskiego  opuściło swoje miejsce zamieszkania, łamiąc zasady odizolowania. 

Dotychczas wszystkie osoby objęte kwarantanną w powiecie tarnobrzeskim stosowały się do jej zasad. W miniony weekend dwie osoby jednak złamały kwarantannę.

W sobotę, 28 marca, policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie pojechali do domu mężczyzny objętego kwarantanną. Pomimo wielu prób skontaktowania się, jego telefon nie odpowiadał i nie udało się nawiązać z nim kontaktu. Okazało się, że mężczyzny nie było w domu. Tłumaczył się później policjantom, że spał, a okazało się, że był na zakupach.

CZYTAJ TAKŻE:

– Koronawirus. Dwa zgony w województwie podkarpackim. W tym 32-letnia kobieta
– Wypadek w Tarnobrzegu. Utrudnienia w ruchu! [zdjęcia]
– Kolejne dwie osoby wyzdrowiały po zakażeniu koronawirusem w województwie podkarpackim

Natomiast dzień później policjanci z Komisariatu Policji w Gorzycach przyjechali pod dom, w którym powinien przebywać mężczyzna objęty kwarantanną. Kiedy funkcjonariusze skontaktowali się z nim telefonicznie, okazało się, że jest w zupełnie innym miejscu. Mężczyzna przebywał u szwagra i w tym czasie siedział z nim w jego samochodzie.

Policjanci o każdym takim przypadku będą powiadamiać służby sanitarne oraz będą kierować wnioski o ukaranie za popełnienie wykroczenia z art.116 kodeksu wykroczeń, za które grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł.

Share.

Comments are closed.