Mielczanin w “Mam talent”

0

JAKUB KIPA (na zdjęciu), mistrz świata w układaniu kostki Rubika stopami, oczarował publiczność programu telewizji TVN „Mam Talent”. Mielczanin pojawił się w trzecim odcinku nowej,  siódmej  serii  znanego  talentshow. 

Zrobił takie wrażenie na publiczności, że jego występ trafił nawet do zapowiedzi programu. Gdy członkowie  jury  dowiedzieli  się,  że  Kuba  zamierza układać kostkę Rubika stopami, byli pełni podziwu i mocno zainteresowani jego występem. Sami pomieszali  kostkę  tak,  by  uniknąć  niejasności dotyczących jego występu.

Gdy kostka była „zamieszana”, Kuba Kipa rozpoczął swój pokaz. Przed publicznością programu „Mam Talent” ułożył ją w 39 sekund. – Mój domowy rekord to 20 sekund. Na zawodach zrobiłem to w 29 sekund – powiedział Kipa. – Podczas takiego występu dochodzi stres – dodał.

Członkowie jury przyznali, że decyzja o wzięciu udziału w programie przez mielczanina była znakomita. Przyznali, że warto było zobaczyć jego  występ.

–  To  jest  zaszczyt,  że  przyszedłeś do  tego  programu  i  chciałeś  się  ujawnić –  powiedziała Małgorzata Foremniak, jedna z jurorek  programu.  Nie  było  też  wątpliwości  co do  późniejszego  głosowania.  Wszyscy  byli  na „tak” i ostatecznie Kipa przeszedł do kolejnego etapu.

Jakub  Kipa  ma  16  lat,  układaniem  kostki Rubika zajmuje się od kilku lat. Jest członkiem reprezentacji Polski, z którą wyjeżdża na najważniejsze  turnieje  na  świecie.  W  2013  roku w Las Vegas zdobył tytuł mistrza świata w układaniu kostki stopami. (…)

Jan Mazur

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.