Mieszkaniec Tarnobrzega napastował seksualnie 15-latkę i napadł z nożem na przechodnia. To nie koniec... - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Mieszkaniec Tarnobrzega napastował seksualnie 15-latkę i napadł z nożem na przechodnia. To nie koniec…

2

45-letni mieszkaniec Tarnobrzega molestował seksualnie 15-letnią dziewczynę i napadł z nożem w ręku na przechodnia. Po zatrzymaniu go przez policjantów, okazało się, że lista popełnionych przez niego przestępstw jest dużo dłuższa.

45-letni mieszkaniec Tarnobrzega, jak się później okazało, mający bogatą przeszłość kryminalną, zaczepił 15-latkę na ul. Targowej. Nie przeszkodziło mu w tym, że był środek dnia. Stosując przemoc i groźby, zmusił dziewczynę do tzw. innej czynności seksualnej.

Napaść na nastolatkę została zgłoszona policji, jednak zanim ta zdążyła zareagować, otrzymała kolejne zgłoszenie, tym razem o rozboju. Mężczyzna odpowiadający rysopisowi sprawcy molestowania seksualnego, napadł z nożem w ręce na idącego chodnikiem wzdłuż ul. Wyspiańskiego 67-latka.

– Ustalono, że 67–letni mieszkaniec Tarnobrzega szedł chodnikiem, wtedy został zaczepiony przez mężczyznę, który zażądał od niego pieniędzy. Napastnik groził mu nożem, szarpał go i ręką zadawał mu ciosy. Pokrzywdzony zdołał uciec – informuje podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.

Mundurowi ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania, sprawdzając przyległe ulice, skwery, place zabaw oraz klatki w pobliskich blokach. Równolegle policjanci sprawdzali nagrania z kamer monitoringu, zabezpieczyli ślady przestępstwa oraz ustalili świadków przestępstw.

ZOBACZ TAKŻE:

Zabójstwo w gminie Grębów

Sprawca został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że ma bogatą kartotekę – w przeszłości był kilkukrotnie notowany za popełnione przestępstwa.

– W toku prowadzonych czynności, policjanci ustalili, że 45–latek ma związek z jeszcze innymi przestępstwami. Funkcjonariusze dysponowali dowodami, że wiosną 2021 r. mężczyzna uszkodził dwa samochody, strzelając do nich z broni pneumatycznej. Wandal uszkodził karoserię aut oraz szybę. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę bliską 3500 złotych. Sprawca został przesłuchany, usłyszał 6 zarzutów – informuje B. Jędrzejewska – Wrona.

Na podstawie zabranego materiału dowodowego, policjanci i prokurator wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. W piątek, 10 września, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował, że przedstawiony przez organa ścigania materiał dowodowy jest na tyle mocny, iż zastosowanie aresztu tymczasowego jest jak najbardziej zasadne.

45-latek najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione przestępstwa grozi mu minimum 3 lata pozbawienia wolności.

 

Udostępnij

2 komentarze

  1. Po 3 miesiącach wyjdzie na wolność i będzie czynił dokładnie tak samo. Jedynie gilotyna może pomóc.