Miliony złotych na drogi w gminach Baranów Sandomierski i Nowa Dęba [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Miliony złotych na drogi w gminach Baranów Sandomierski i Nowa Dęba [zdjęcia]

1
1 z 9

W Baranowie Sandomierskim podpisano umowy na wykonanie bardzo istotnych z punktu widzenia mieszkańców inwestycji drogowych. Realizować je będą Powiat Tarnobrzeski i Gmina Baranów Sandomierski. W sumie inwestycje kosztować będą blisko 18 mln zł. 95 procent tej kwoty stanowi dotacja z Polskiego Ładu.

Powiat tarnobrzeski otrzymał dotację na przebudowę drogi powiatowej przez tzw. Zwałkę w Dąbrowicy w gm. Baranów Sandomierski. Kompleksowa modernizacja drogi kosztować będzie ok. 7 mln zł. Drugą drogą, która zostanie poddana całkowitej przebudowie przez powiat, jest ul. Borowa w Nowej Dębie, na odcinku od skrzyżowania z ul. Podleśna, aż do przejazdu kolejowego LHS. Tu koszt prac oszacowano na 2 mln zł.

Jeszcze większy zakres będą miały roboty drogowe zaplanowane przez gminę Baranów Sandomierski. Obejmą one budowę łącznika dróg wojewódzkich nr 872 i 985 w miejscowości Skopanie. Inwestycja kosztować będzie blisko 9 mln zł, z czego 8,4 mln zł stanowić będzie dotacja rządowa z Polskiego Ładu.

W przypadku wszystkich dróg, wykonawcą prac będzie firma PBI, z którą od razu po otrzymaniu potwierdzenia przyznania dotacji podpisano umowy.

W uroczystości w Baranowie Sandomierskim uczestniczyli m.in. wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus i poseł Zbigniew Chmielowiec.

Więcej w najbliższym papierowym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

1 z 9

Jeden komentarz

  1. Uczta sie od Tarnobrzega jak betonować, kostkowac miasta, tereny rekreacyjne i jak usuwać drzewa.