Modele zegarkow Timex w 3 różnych stylach, które dopracują męski outfit - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Modele zegarkow Timex w 3 różnych stylach, które dopracują męski outfit

0

Różne okazje wymagają różnych ubiorów. A zegarek powinien tu stawiać kropkę nad i. Jak to osiągnąć?

Uniwersalny zegarek na wszystkie okazje? To mit. Tak jak nie ma koszuli, która pasowałaby do wszystkiego, tak nie ma i zegarka. Mamy jednak dobrą wiadomość! W każdym stylu znajdziesz modele ponadczasowe, dające naprawdę dużo możliwości.

Zegarki Timex czerpią z nowych trendów, ale mają własny charakter. Bo pewne rzeczy pozostają niezmienne. Wystarczy spojrzeć na klasyczną serię Timex Waterbury, dostępną w sklepie ZegarkiCentrum. Okrągła tarcza i stonowane kolory zawsze wyglądają dobrze. Z kolei zwolennik stylu retro doceni chronograf w zegarku Timex Expedition. Nawiązania do wojskowego wyposażenia są już tradycją marki.

Osobną kategorię stanowią zegarki sportowe. Najczęściej są wykonane z lekkich tworzyw sztucznych. Na dużej tarczy wyświetlają nie tylko godzinę, ale też pomiar z krokomierza czy pulsometru. Takie gadżety są przydatne podczas ćwiczeń, a przy okazji wyglądają efektownie. Pamiętajmy jednak, że nie pasują do eleganckiego ubioru.

W tym artykule omawiamy zegarki Timex należące do trzech podstawowych stylów: klasycznego, militarnego i sportowego. Wyjaśniamy, kiedy i z czym je nosić. Do dzieła!

 

Garniturowy zegarek Timex Waterbury

 

Ponadczasowy klasyk. Timex Waterbury

Waterbury jest już legendą przemysłu zegarmistrzowskiego. Projekty należące do tej serii to głównie garniturowce, choć mamy też modele nawiązujące do sportów motorowych. Co to dokładniej znaczy?

Garniturowce to, jak nazwa wskazuje, zegarki eleganckie – odpowiednie na uroczystość, do pracy czy na randkę w restauracji. Mogą być minimalistyczne albo ozdobne, ale łączy je niezbyt wielki rozmiar. Zegarek z tej grupy musi mieścić się pod mankietem koszuli. Oczywiście nosimy go nie tylko z garniturem, ale też z ubraniami smart casualowymi.

Według tradycji pasek eleganckiego zegarka powinien mieć podobny odcień jak buty. Ta zasada pomaga zachować spójność ubioru. Dlatego, jeśli na ogół stawiasz na czerń, to warto wybrać zegarek na pasku w tym właśnie kolorze. Alternatywę stanowi srebrna bransoleta, która pasuje w zasadzie do wszystkiego.

Jeśli od minimalizmu wolisz powiew przygody, wybierz Waterbury z chronografem. Tego typu modele, wyposażone w stoper na subtarczy, nawiązują do tradycji zegarków rajdowych. Nie tylko pozwalają na dokładny pomiar czasu okrążenia, ale też interesująco wyglądają.

Militarny zegarek Timex Expredition

Casualowy zegarek Timex Expedition

Ta seria jest inspirowana wojskiem i sportem. Znajdziemy w niej różnorodne modele, na ogół jednak utrzymane w stylistyce retro. Świetnie wyglądają zarówno ze sportową marynarką, jak i kraciastą koszulą z flaneli.

Kolekcja obejmuje między innymi egzemplarze w ozdobnej kopercie, na skórzanym pasku. To idealne zegarki weekendowe dla dojrzałych mężczyzn. Młodsi chętnie sięgają po lżejsze modele na pasku parcianym. To doskonałe zegarki młodzieżowe – Timex ma w tej dziedzinie długą tradycję. Mamy też prawdziwą gratkę dla miłośników survivalu w postaci zegarków z kompasem.

Sportowa legenda. Timex Ironman

Cyfrowe zegarki z tej serii znają niemal wszyscy mieszkańcy USA. Są produkowane od 1986 roku i stale udoskonalane. Czytelna tarcza, ergonomiczny kształt i nowoczesne technologie – wszystko to znajdziemy w Ironmanach.

Te zegarki są jednak nie tylko towarzyszami treningu. Mają charakterystyczny, opływowy kształt, a niekiedy też mocne kolory. Dzięki temu dodadzą wyrazu codziennemu ubiorowi. Jeansy, dresy, bluzy, bomberki – wszystkie te ubrania znajdą ciekawe uzupełnienie w postaci Ironmana.

Trzy różne style odpowiadają na różne potrzeby. Garniturowce są niezbędne na szczególne okazje. Militarne zegarki Timex świetnie uzupełnią ubiór w stylu retro. Z kolei cyfrowe gadżety z tworzyw sztucznych pasują do rzeczy sportowych. Niezależnie od tego, na którą kategorię w danym momencie się decydujemy, ważne jest jedno – aby zegarek dobrze nas wyrażał.

Materiał zewnętrzny

 

 

 

Udostępnij

Zostaw odpowiedź