Motocyklista wjechał w remizę. Miał blisko 2,3 promila!

0

W miniony weekend policjanci ze staszowskiej jednostki zatrzymali dwóch sprawców zdarzeń drogowych. Mężczyzn w tym przypadku łączył wspólny mianownik – obaj byli nietrzeźwi i na dodatek nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę, 27 czerwca, tuż po godzinie 17:00 do dyżurnego staszowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, z treści którego wynikało, że dwóch nietrzeźwych mężczyzn próbuje z rowu wyciągnąć samochód. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że w miejscowości Podborek 26-letni mieszkaniec gminy Oleśnica, kierując volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W swoim organizmie mężczyzna miał blisko 3,3 promila alkoholu. 26-latek nie posiadał także uprawień do kierowania.

Następnego dnia o podobnej porze policjanci otrzymali informację dotyczącą zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że w miejscowości Borzymów 28-letni motocyklista stracił panowanie nad pojazdem. Jego podróż zakończyła się uderzeniem w budynek Ochotniczej Straży Pożarnej. Mężczyzna w swoim organizmie miał blisko 2,3 promila alkoholu, a także nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zobacz także:
– Dostawca pizzy zakażony koronawirusem! Poszukiwane osoby mające kontakt z kierowcą
– Pożar w Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu [zdjęcia]
– Nasi strażacy pomagali w usuwaniu skutków powodzi na Podkarpaciu [zdjęcia]

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów. W obu przypadkach mężczyźni nie unikną także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia.

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drogach w czasie trwających wakacji.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

Share.

Leave A Reply