Najciekawsze strony internetowe – jak się nie nudzić w sieci?

0

Wiele osób twierdzi, że w internecie znaleźć można wszystko. Jest to oczywiście teza przekoloryzowana, ale niewiele. Sieć stała się wiodącym medium i z powodzeniem wypiera z rynku zdawałoby się nienaruszalne radio, prasę czy telewizję. Na łamach stron i witryn internetowych znajdziemy najnowsze wiadomości, plotki, wyniki sportowe, portale społecznościowe czy wyszukiwarki interesujących nas fraz. To jednak z funkcji rozrywkowych sieci najczęściej korzystają internauci. Jak dobrze bawić się w sieci i gdzie się udać?

Graj ze znajomymi

Internet już od wielu lat kojarzony jest z możliwością sieciowego zmierzenia się ze znajomymi w najróżniejszych formach gier i zabaw. Coraz więcej w tej kwestii do zaoferowania mają serwisy społecznościowe. Tylko sam Facebook oferuje swoim użytkownikom dziesiątki produkcji (część z nich stoi na naprawdę wysokim poziomie), w których zmierzyć się mogą zarówno ze znajomymi i bliskimi, jak i chętnymi graczami z całego świata. Internet jest  pełen także serwisów zrzeszających graczy, dzięki którym mogą oni uczestniczyć w najróżniejszych grach przeglądarkowych – znajdziemy wśród nich strategie, symulatory sportowe, gry karciane, zręcznościówki czy wariacje na temat gier platformowych. Prawdziwą furorę robią jednak najbardziej znane tytuły, które gracze pozyskują i uruchamiają za pośrednictwem specjalnych platform lub launcherów. Do najpopularniejszych zaliczyć należy Origin, Steam czy Epic Store. To one wypromowały takie sieciowe hity jak gry FIFA, Counter Strike czy Fortnite. Mówiąc o przemyśle gier nie należy także zapominać o ogromnej roli konsol, które nadal są niezwykle popularne i żyją w ścisłej symbiozie z siecią. Internet to jednak nie tylko gry – w sieci znajdziemy bowiem dziesiątki innych i równie angażujących sposobów na rozrywkę.

Muzyka, filmy, seriale…

Dziś prawie wszyscy wiedzą czym jest YouTube, Netflix, Spotify czy VOD. Niemal każdy z nas przynajmniej raz korzystał z tego typu usług. Internet stał się największą bazą filmów, seriali i materiałów audiowizualnych w historii. Na samym Youtubie co godzinę pojawiają się setki jeśli nie tysiące nowych materiałów. Ciągle rosnące wymagania internautów przekładają się zaś na coraz wyższą jakość prezentowanych treści. Sieć stała się także nowym domem dla stacji radiowych i muzycznych, które odtwarzać można online.  Powstały aplikacje i serwisy, które specjalizują się właśnie w dostarczaniu muzyki z całego świata – warto wymienić tu chociażby Spotify, Tidal czy iTunes. Coraz mniejszą przeszkodą jest także bariera językowa – internetową bazę tekstów i piosenek znajdziemy chociażby na stronie https://tekstpiosenki.net/. Podobnie rzecz się ma w przypadku napisów do filmów czy tekstów pod domowe karaoke. Internet może więc z łatwością przybrać rolę domowego centrum rozrywki – zwłaszcza w erze nowoczesnych komputerów i smartfonów. Wymienione w artykule propozycje to zaledwie wierzchołek góry lodowej, którą poznawać możemy niemal bez końca. Warto z niej jednak korzystać rozsądnie i z umiarem.

Artykuł sponsorowany

Share.

Comments are closed.