Nowa Dęba. Protestowali pod szpitalem przeciwko "segregacji sanitarnej" [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 25 czerwca
reklama

Nowa Dęba. Protestowali pod szpitalem przeciwko „segregacji sanitarnej” [zdjęcia]

3
1 z 9

Dziś przed Szpitalem Powiatowym w Nowej Dębie miała miejsce konferencja prasowa wraz ze złożeniem pisma interwencyjnego w imieniu posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Wzięli w niej udział m.in. miejscowi radni miejscy.

Przed nowodębskim szpitalem Konfederacja zorganizowała konferencję pod hasłem „Stop segregacji sanitarnej pracowników szpitala”. Jej uczestnicy przytoczyli argumenty prawne, według których ich zdaniem nie można zmuszać służb medycznych do szczepień przeciwko Covid-19.

Wiesława Barzycka, dyrektor tutejszego szpitala, jak też wielu innych, powołuje się na bezprawne rozporządzenie, krzywdzi swoich pracowników, a jednocześnie niszczy państwo prawa – stwierdziła Teresa Pracownik, dyrektor biura poselskiego Grzegorza Brauna. – Pani dyrektor, proszę się zastanowić co pani robi, ponieważ przekracza pani swoje uprawnienia i wcześniej czy później odpowie Pani za to przed sądem.

W konferencji udział wziął też członek Prawa i Sprawiedliwości, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jacek Kotula, który sprzeciwia się polityce rządu w tej sprawie. W związku z pismem, jakie otrzymał od pracowników nowodębskiego szpitala, którzy nie zgadzają się na przymusowe szczepienia, apelował do starosty tarnobrzeskiego, by zabrał głos w tej sprawie. – Pracodawca, czyli dyrektor szpital, mimo wydanego zarządzenia, nie sprecyzował w nim przede wszystkim na jakiej podstawie prawnej żąda od pracowników przedstawienia ich stanu zdrowia. Na jakiej zasadzie chce też przetwarzać ich dane osobowe – napisał w piśmie do Jerzego Sudoła. – Bezprawne działania podjęte przez dyrektor Barzycką są naszym zdaniem takiego kalibru., iż uzasadniają jej natychmiastowe zwolnienie – stwierdził Jacek Kotula.

Głos podczas konferencji zabierali także lokalni samorządowcy, którzy również startowali w wyborach z list PiS-u: Helena Tłusty, Paweł Grzęda i Tomasz Wolan. Oni także nie zgadzają się zarządzeniami władz centralnych. – W tej chwili całkowicie odcinam się od polityki PiS-u. Dla mnie respektowanie praw człowieka, godności ludzkiej i wolności człowieka jest sprawami najważniejszymi – powiedziała radna Helena Tłusty.

Apeluję do starosty tarnobrzeskiego i kierownictwa szpitala o zaprzestanie praktyki zmuszania pracowników do przyjmowania tego niebezpiecznego preparatu – mówił Paweł Grzęda. – Jeżeli pracownicy personelu medycznego nie chcieli przyjąć tego preparatu, to nikt nie ma prawa ich do tego zmuszać – dodawał Tomasz Wolan. Swój głos sprzeciwu wyraził również rzeszowski lekarz Tomasz Wołoszyn.

Po konferencji dyrektor biura poselskiego przekazała list interwencyjny w imieniu posła Konfederacji Grzegorza Brauna dyrekcji szpitala. Fot. K. Robuta.

1 z 9

3 komentarze

  1. Brawo dla świadomych, wolnych ludzi. Stop segregacji sanitarnej. Ekstra, że jako radni stanęli po stronie szykanowanego personelu. Ciekawe, czy u nas w Tarnobrzegu, któryś by się wstawił za nieszczepionymi pracownikami?

  2. a gdzie personel, bo jakoś nie widać personelu medycznego, zjawili się tylko nawiedzeni przez ludzi Ziobry oraz faszyzującego Brauna i pitolą trzy po trzy hahaha. Najlepszy jest Grzęda mówiąc, że szczepionki to trucizna hahaha no i oczywiści nie mogło zabraknąć jego giermka Ostapki hahaha…