Nowe drogi wspinaczkowe na tarnobrzeskiej ściance. Z automatyczną asekuracją! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Nowe drogi wspinaczkowe na tarnobrzeskiej ściance. Z automatyczną asekuracją! [zdjęcia]

0

Ścianka wspinaczkowa w Tarnobrzegu wzbogaciła się o dwie nowe trasy. Obie wyposażone są w automatyczną asekurację, co oznacza, że można z nich korzystać samodzielnie, bez pomocy partnera.

Nowe drogi wspinaczkowe na tarnobrzeskiej ściance dostępne są zaledwie od kilku dni. Jak informuje MOSiR Tarnobrzeg, który zarządza ścianką, ich wycena to 4C – droga czarna i 5A – droga szara. Chwyty, które je wytyczyły zostały zamontowane na ścianie, na której do tej pory funkcjonowały trasy do wspinaczki sportowej – na czas. Na obydwu trasach, podobnie jak na tych sportowych, można korzystać z automatycznej asekuracji. Dzięki temu można wspinać się bez „opieki” partnera.

To nie jedyna nowości, które w ostatnich dniach pojawiły się na tarnobrzeskiej ściance wspinaczkowej. Zmieniono także układ chwytów, a tym samym trasę, a drodze szarej 6A oraz na drodze czerwonej 4B. Ponadto na wysokości do dwóch metrów zamontowano 50 dodatkowych chwytów. Dzięki temu sprawniej będzie można prowadzić rozgrzewkę, trawersować i realizować szkolenia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.