Nowodębscy druhowie otrzymali wóz strażacki [zdjęcia]

0

Nowy wóz strażacki mają od ubiegłej soboty strażacy ochotnicy z Nowej Dęby. Samochód został przekazany nowodębskiej jednostce przez druhów z OSP w Kolbuszowej Górnej. Były podziękowania i wiele ciepłych słów pod adresem i darczyńców, i tych którzy prezent odebrali.

Ten średni wóz strażacki ucieszył strażaków, bo  ma całkiem niezłe parametry. Prócz zbiornika na wodę, który zmieści dwa tysiące litrów, samochód ma napęd na cztery koła, więc da sobie radę nawet w trudnym terenie. A trafił do Nowej Dęby głównie dzięki posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi.

Z wielką radością przyjmuję to co zrobił poseł Zbigniew Chmielowiec z burmistrzem  Kolbuszowej, bo to dzięki nim mamy nowy, dobry samochód. Pan poseł pomaga nam w wielu dziedzinach: w szpitalu, w szkołach, przy drogach. Cieszę się, że również pamięta o straży, ale w końcu jest przewodniczącym zespołu parlamentarnego strażaków – mówił Jerzy Sudoł starosta tarnobrzeski.

Kolejne zadanie, które stoi przed strażakami z OSP Nowa Dęba, jak przypomniał starosta, to budowa nowej strażnicy.  – Jeżdżąc po powiecie widzę, jak wyglądają inne strażnice:  Pięknie rozbudowana w Jadachach, świetna w Trześni. Teraz aż się prosi, by w  Nowej Dębie też stanęła nowa strażnica i by bezpieczeństwo mieszkańców było na jak najwyższych poziomie – dodał starosta.

Nowy nabytek strażaków był powodem do radości także dla burmistrza Nowej Dęby, Wiesława Ordona.  – Cieszę się, że do jednostki OSP trafia samochód, który będzie znakomicie służył w ratowaniu zdrowia, życia i mienia na terenie powiatu, a jeśli trzeba nawet dalej – mówił burmistrz. – Życzę strażakom, aby samochód był dobrze wykorzystywany  i aby wszyscy, którzy do niego wsiadają, szczęśliwie wracali z każdej akcji.

Gratulacje z powodu otrzymania nowego samochodu druhom z PSP w Nowej Dębie złożył też komendant PSP w Tarnobrzegu Marian Róg i przy okazji podziękował jednostce z Nowej Dęby za wspieranie działań ratowniczo – gaśniczych prowadzonych przez PSP. Podkreślił też, że wyszkolenie strażaków ochotników jest dziś bardzo wysokie, podobnie jak wyposażenie osobiste (czyli hełmy, umundurowanie bojowe, buty) , które niczym się już nie różni od wyposażenia zawodowych strażaków.

Wszyscy zebrani podczas uroczystości przekazania samochodu podkreślali, że straż pożarna, zarówno zawodowa, jak i ochotnicza, to formacja, która nigdy nie zawodzi i przybywa z pomocą na każdy sygnał.  I że pomoc dla takich właśnie formacji jest niezwykle ważna.

Źródło: Powiat Tarnobrzeski (http://tarnobrzeski.pl/)

Share.

Comments are closed.