Obwodnica Nowej Dęby. Zobacz przygotowane warianty [MAPY] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Obwodnica Nowej Dęby. Zobacz przygotowane warianty [MAPY]

1
1 z 10

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała warianty budowy obwodnicy Nowej Dęby. W przyszłym tygodniu ma odbyć się spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie. 

Przypomnijmy, że Rada Ministrów 13 kwietnia br. przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach programu obwodnicowego w całej Polsce powstanie 100 zadań o łącznej długości ok. 820 km. Jedną z nich ma być obwodnica Nowej Dęby.

GDDKiA opublikowała warianty przebiegu trasy. Jest ich 9. Propozycje od 1-7 rozpoczynają się w tym samym miejscu – na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 9 z drogą powiatową prowadzącą do Stalów, pomiędzy miejscowościami Tarnowska Wola i Nowa Dęba. Propozycje od 1 do 5 kończą się na skrzyżowaniu DK9 z drogą wojewódzką nr 872 w kierunku Niska. Z kolei warianty 6-9 obejmują nie tylko Nową Dębę, ale również Majdan Królewski.

Obwodnica wg wariantu 8 rozpoczynałaby się już w Jadachach. Następnie prowadziłaby przez pola i lasy, by przebiec pomiędzy miejscowościami Rozalin i Kaczaki aż do Komorowa w pow. kolbuszowskim.

Z kolei wg wariantu 9 obwodnica Nowej Dęby również zaczynałaby się na skrzyżowaniu DK9 z drogą w kierunku Stalów, lecz omijała by miasto po drugiej stronie, biegnąc przez poligon i następnie Poręby Dębskie i także przebiegając obok Majdanu Królewskiego.

Spotkanie dla mieszkańców gminy Nowa Dęba w sprawie obwodnicy, organizowane przez Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem Sp. z o.o. w imieniu Inwestora: Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
Oddział w Rzeszowie odbędzie się we wtorek, 21 września o godz. 17:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury przy ul. Żeromskiego 2.

obwodnica nowej dęby

1 z 10

Jeden komentarz