Ola walczy z poważną chorobą. Trwa zbiórka pieniędzy na operację

0

POŁANIEC. Trwa zbiórka funduszy na operację Aleksandry Sojdy, która od 5 lat cierpi na obrzęk limfatyczny całej prawej kończyny dolnej.

Dotychczasowe leczenie zachowawcze Oli prowadzone było przez trzy lata w Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości terapii połańczanka została objęta opieką przez 4. Szpital Wojskowy z Polikliniką we Wrocławiu. Przyjmowane co trzy tygodnie zastrzyki, codzienna kompresoterapia i masaże drenażu limfatycznego, pozwoliły na uniknięcie dalszego rozwoju choroby i utrzymanie nogi w takiej kondycji, że możliwe stało się zakwalifikowanie Oli do operacji w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Słupsku, która daje nadzieję na wyleczenie obrzęku.

Dzięki japońskiej metodzie, dostępnej w Polsce od marca 2019 r., chora będzie miała szansę na poprawę stanu zdrowia i powrót do normalnego funkcjonowania. Zabieg nie jest finansowany przez NFZ, a szpital w przesłanej umowie wycenił go na kwotę 25000 zł. Łącznie z dodatkowymi badaniami, suma ta przekroczy 30 000 zł. Termin operacji wyznaczono na 19 listopada 2020 roku, w kolejne urodziny Oli. Rodzina Oli prosi o pomoc w zebraniu środków potrzebnych na jej przeprowadzenie. Pieniądze można wpłacać na adres: Fundacja Wspomagania Oświaty 28-230 Połaniec, ul. Ruszczańska 23, numer subkonta: 08 1560 0013 2000 1701 4703 0700. Przelew powinien zawierać adnotację: Sojda Aleksandra. Dla Oli można również przekazać 1 proc podatku pod numer KRS 0000124610, z dopiskiem dla Aleksandry Sojdy.

Obrzęk limfatyczny to schorzenie, które prowadzi do rozwoju słonowacizny, owrzodzeń i choroby nowotworowej. Nie można pozostawić go bez leczenia.

(rs)

Share.

Comments are closed.