Ostatnie pożegnanie Stanisława Uziela

0

W Tarnobrzegu pożegnano Stanisława Uziela, wieloletniego radnego i społecznika, który zmarł w poniedziałek, 27 kwietnia. W ostatniej drodze towarzyszyło mu wielu tarnobrzeżan, z prezydentem miasta na czele. Kawaler Orderu Uśmiechu spoczął na tarnobrzeskim Cmentarzu Parafialnym.

Pochówek społecznika poprzedziła msza św. w kościele o.o. dominikanów, odprawiona w asyście sztandaru Miasta Tarnobrzega. Ponieważ ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, w świątyni mogło przebywać tylko 34 żałobników, wiele osób uczestniczyło w nabożeństwie przed kościołem.

W czasie ostatniego pożegnania Stanisława Uziela głos zabrał Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega. Przypomniał, że zmarły był bardzo zaangażowany w pomaganie bliźnim, szczególnie dzieciom, a z przyznanego na ich wniosek Orderu Uśmiechu był dumny do końca życia. Prezydent powiedział też, że podczas spotkania z byłym radnym, niedługo przed jego śmiercią, Stanisław Uziel nie mówił o swojej chorobie, tylko prosił go, by dbał o tarnobrzeski szpital.

 

 

 

Share.

Comments are closed.