Oszuści znów atakują!

0

W poniedziałek 3 lutego, oszuści wyspecjalizowani w wyłudzeniach pieniędzy zmodyfikowaną metodą „na wnuczka”, wzięli na cel mieszkańców Tarnowskiej Woli w gminie Nowa Dęba. Policja odnotowała już kilkanaście prób oszustwa.

Telefony rozdzwoniły się po godzinie 10. Do mieszkańców Tarnowskiej Woli dzwonią oszuści i informują, że ich bliscy spowodowali wypadek drogowy i potrzebują pieniędzy na „polubowne” załatwienie sprawy. Mamy już kilkanaście zgłoszeń próby oszustwa – mówi podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu.

Policja kolejny raz uczula wszystkich, by nie dali się zmanipulować oszustom i pod żadnym pozorem nie przekazywali pieniędzy.

Takie telefony należy jak najszybciej zgłosić policji, pod numerem 112 – zaznacza B. Jędrzejewska – Wrona.

Atak oszustów w Tarnowskiej Woli to już kolejna zmasowana próba wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców naszego regionu. Przestępcy nękają ludzi od kilku tygodni, m.in., na terenie powiatów tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i sandomierskiego. Samych nieudanych prób oszustwa było już ponad 100. Niestety, mimo ponawianych ostrzeżeń i apeli o rozwagę, w kilku przypadkach udało im się – w powiecie stalowowolskim kobieta wypłaciła im 200 tys. zł, kolejne 35 tys zł. wyłudzili na terenie gminy Gorzyce.

Share.

Comments are closed.