Oszustka podszywała się pod pracownika MOPS. Ośrodek ostrzega! - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Oszustka podszywała się pod pracownika MOPS. Ośrodek ostrzega!

0

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli dotarły informacje o oszustce, która w mieszkaniu jednego z seniorów podawała się za pracownika MOPS.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli apeluje do osób starszych o ostrożność, bowiem w ostatnich dniach pracownicy ośrodka otrzymali sygnał dotyczący kobiety, podającej się za pracownika MOPS-u, która przyszła z niezapowiedzianą wizytą do mieszkania jednego z seniorów. – Takich sytuacji mogło być więcej, mamy tego świadomość, w związku z tym zdecydowaliśmy się działać profilaktycznie, aby jak najrzadziej dochodziło do takich sytuacji. Sposobów na oszustwa jest coraz więcej, a ofiarami najczęściej padają osoby starsze i bezbronne – informuje rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Bołoz.

Zobacz także: 
Dziś 12 tysięcy zakażeń koronawirusem w kraju, w południe ogłoszenie nowych obostrzeń

 

Jak rozpoznać oszusta podającego sie za pracownika MOPS-u? Podstawą jest wylegitymowanie takiej osoby, która zobligowana jest do posiadania identyfikatora lub specjalnej legitymacji. Oprócz tego w przypadku takiej podejrzanej wizyty, niezwłocznie należy powiadomić o niej ośrodek pomocy.

Nasi pracownicy socjalni i opiekunki zajmujące się osobami starszymi to osoby, które można łatwo zidentyfikować przez kontakt z ośrodkiem pomocy dzwoniąc i pytając czy taka osoba u nas pracuje. Można też poprosić o wylegitymowanie się, jeśli ktoś nieznajomy przychodzi bez uprzedzenia, a takie sytuacje zdarzają się rzadko, ponieważ nasi pracownicy zapowiadają wizyty i umawiają się w konkretnych celach, telefonicznie bądź też pisemnie. Wizyty z zaskoczenia raczej zdarzają się bardzo rzadko, chyba, że sprawa dotyczy interwencji, często wtedy w asyście policji, więc każda taka niezapowiedziana wizyta może wzbudzić wątpliwości. Ostrzegamy, by nie ufać od razu takim osobom i jak najczęściej weryfikować takie informacje – mówi rzecznik.

W przypadku niezapowiedzianej wizyty osoby podającej się za pracownika, proszę skontaktować się z MOPS telefonicznie prosząc o potwierdzenie tożsamości pracownika pod numerem telefonu : 15 842 50 97.

Fot. stalowawola.pl

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.