Pierogi, słodkości i rękodzieło. Smakowity kiermasz Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Pierogi, słodkości i rękodzieło. Smakowity kiermasz Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu [zdjęcia]

0

Blisko 6 tysięcy złotych zebrano podczas zorganizowanego z okazji ukraińskiego Dnia Matki kiermaszu charytatywnego w Tarnobrzegu. Pieniądze te posłużą do wsparcia ukraińskich matek z dziećmi, które po napaści Rosji na Ukrainę znalazły schronienie w Tarnobrzegu.

Kiermasz zorganizowało Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu. Wolontariuszy wsparły Ukrainki, które znalazły schronienie w parafii pw. św. Barbary w Tarnobrzegu. Z dostarczonych przez TCW produktów przygotowały pierogi z grzybami i ziemniakami, z ziemniakami, z serem i ziemniakami oraz z kapustą i ziemniakami. Podobnie jak w przypadku kwietniowego kiermaszu parafialnego (pisaliśmy o nim na łamach „Tygodnika Nadwiślańskiego”), także i tym razem pierogi okazały się hitem. Wielkim wzięciem cieszyły się też ciasta i inne słodkości dostarczone przez darczyńców TCW. Na kiermaszu nie zabrakło też rękodzieła, zabawek i innych atrakcji.

„Jesteśmy wzruszeni jakie ogromne pokłady dobra i empatii drzemią w nas wszystkich!!!! Dziękujemy… uzbieraliśmy prawie 6 tys. złotych….to niewiarygodne!!!!! – napisała w mediach społecznościowych Justyna Uchańska z TCW.

Zostaw odpowiedź