Policjanci na łodziach i quadach pilnują bezpieczeństwa nad Jeziorem Tarnobrzeskim

0

Sezon wakacyjny w pełni, więc wiele osób wypoczywa nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Policjanci w trosce o ich bezpieczeństwo pełnią służbę i na wodzie i na brzegu. Policjanci z komendy miejskiej w Tarnobrzegu patrolują rejon zbiornika mając do dyspozycji radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy i quady. Po wodach jeziora poruszają się na nowoczesnych łodziach.

Policjanci, którzy strzegą bezpieczeństwa wypoczywających, dysponują dwiema łodziami. Do służby w patrolach wodnych kierowani są funkcjonariusze przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posiadający specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych. Dzięki temu są w stanie szybko podjąć akcję ratowniczą i udzielić pomocy osobie, która się topi. Policjantów w sezonie letnim wspierają funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci dbając o bezpieczeństwo wypoczywających, mają w swej dyspozycji nie tylko łodzie, ale i quady, którymi można dojechać w miejsca trudno dostępne. Ich radiowozy wyposażone są w specjalistyczny sprzęt ratownictwa wodnego – rzutki ratunkowe, pasy ratownicze, boje ratownicze, liny asekuracyjne oraz kamizelki asekuracyjne.

Jednym z zadań policjantów patrolu wodnego są kontrole stanu trzeźwości osób korzystających z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Jak wynika z obserwacji mundurowych, to najczęściej alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem przepisów prawa, prowadzi do tragedii na wodzie.

W tym miesiącu policjanci skontrolowali stan trzeźwości 19 osób, które wsiadły na różnego rodzaju sprzęt wodny. Podczas pełnienia służby nad Jeziorem Tarnobrzeskim odnotowali:

23 interwencje na wodzie
13 kontroli statków wodnych
2 kontrole wędkarzy
1 akcję ratowniczą
nałożyli 5 mandatów karnych (kąpiel w miejscu zabronionym)
7 mandatów karnych dla osób przebywających na wodzie
wylegitymowali 37 osób

Źródło: Policja

Share.

Comments are closed.