Zamknij

Internet mobilny w domu – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

13:39, 22.10.2024 . Aktualizacja: 13:40, 22.10.2024
Skomentuj

W Twoim domu nie można zainstalować światłowodu, a chcesz zapewnić sobie dostęp do szybkiego i stabilnego łącza? Równie dobrze może sprawdzić się internet mobilny. Sprawdź, jakie zapewnia korzyści i czym kierować się przy jego wyborze.

Kiedy domowy internet mobilny będzie dobrym rozwiązaniem?

Internet światłowodowy jest dostępny głównie dla mieszkańców dużych miast. Wiele mniejszych miejscowości (zwłaszcza na wsi), jest pozbawionych odpowiedniej infrastruktury. Łącze mobilne może zapewnić zbliżone parametry, a jednocześnie łatwo zabrać taki internet ze sobą w dowolne miejsce – np. korzystać z niego w podróży czy w nowym miejscu zamieszkania w razie przeprowadzki.

Aby używać internetu mobilnego w domu nie tylko w telefonie, lecz także na komputerze, tablecie czy innych urządzeniach, potrzebny będzie router Wi-Fi z modemem na karty SIM. Takie urządzenie pozwoli pokryć zasięgiem nawet wszystkie pomieszczenia – w niektórych przypadkach niezbędny może okazać się wzmacniacz sygnału.

Internet mobilny 5G – dlaczego to najlepszy wybór?

Najlepsze parametry internetu mobilnego zapewnia sieć piątej generacji. Jeśli Twój dom znajduje się w zasięgu 5G, możesz sobie zapewnić świetną jakość połączenia. Technologia ta wykorzystuje nowe pasma na niezajętych częstotliwościach, dzięki czemu internet działa stabilnie i osiąga duże prędkości. Download w sieci 5G dochodzi obecnie nawet do 600 Mb/s, a w ciągu najbliższych kilku lat może przekroczyć 1 Gb/s.

Internet działa niezawodnie nawet w przypadku wielu urządzeń podłączonych do sieci w tym samym czasie. Zapewnia też praktycznie niezauważalne opóźnienia w transmisji.

Jeśli wybierzesz pakiet z dostępem do internetu 5G, zyskasz wysoki komfort korzystania z sieci do różnych zadań, które wymagają łącza o świetnych parametrach:

gier wideo (także w usłudze cloud gamingu),

oglądania wysokiej jakości filmów w serwisach VOD,

słuchania muzyki na platformach streamingowych,

pobierania dużych plików,

nauki i pracy zdalnej – w tym wideokonferencji,

oglądania transmisji na żywo w telewizji internetowej.

Internet domowy LTE – czy to dobre rozwiązanie?

Mieszkasz poza zasięgiem internetu piątej generacji? Nic straconego. Jako łącze domowe może sprawdzić się także internet LTE (4G). Zapewnia on teoretyczną prędkość pobierania do 300 Mb/s, co również umożliwia sprawne korzystanie z sieci do nauki, pracy i rozrywki.

Sieć LTE jest jednak narażona na przeciążenia i zakłócenia sygnału. Internet może więc nie działać wystarczająco stabilnie, aby korzystać z niego w domu na różnych urządzeniach. Rozwiązaniem problemu jest wtedy router z zewnętrzną anteną i kartą SIM odporną na różne warunki atmosferyczne. Możesz wtedy cieszyć się silnym sygnałem i dobrym zasięgiem w całym domu.

Ile gigabajtów internetu mobilnego potrzebujesz?

Internet mobilny (bez względu na standard sieci), działa w ramach udostępnionego przez operatora limitu transferu danych. Jeśli ma służyć jako łącze domowe, warto wybrać możliwie jak największy pakiet gigabajtów – zwłaszcza w sytuacji, gdy z siecią będzie łączyć się jednocześnie kilku domowników. W większości przypadków wystarcza około 500 GB na miesiąc. Jeszcze większy limit (np. 1000 GB) może być potrzebny do częstych gier, streamowania czy oglądania filmów w jakości 4K.

Internet mobilny w domu od Netii – sprawdź dostępne pakiety!

Szukasz korzystnego pakietu internetu mobilnego do domu? Netia oferuje zarówno dostęp do sieci w technologii 5G, jak i LTE. Możesz wybrać jedną z trzech opcji wielkości transferu danych w miesięcznym okresie rozliczeniowym – 100 GB, 500 GB lub 1000 GBInternet mobilny od Netii można mieć z routerem w cenie abonamentu na czas trwania umowy. Model 5G pozwala łączyć się z siecią jednocześnie nawet na 32 urządzeniach i zapewnia teoretyczną prędkość pobierania do 4,1 Gb/s.

Operator proponuje też Bezpieczny Internet – opcjonalną usługę z systemem antywirusowym na komputer i urządzenia mobilne, systemem alertów o wyciekach danych, ostrzeżeniami przed fałszywymi sklepami internetowymi, kontrolą rodzicielską, ochroną danych płatniczych, menedżerem haseł, zaporą firewall czy modułem bezpiecznej e-bankowości.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%