Gościem najnowszego odcinka Podcastu Nadwiślańskiego jest Adrian Wołos, wójt gminy Samborzec.
Podsumowujemy przygotowania do największej majówki w regionie, ale nie uciekamy od trudnych tematów, które spędzają sen z powiek lokalnym gospodarzom.
W tym odcinku usłyszysz:
Wielkie świętowanie w Samborcu:
Już 10 maja odbędzie się 36. edycja Święta Kwitnącej Jabłoni. Na scenie wystąpią m.in. IRA, Red Lips oraz Miły Pan. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na mieszkańców i turystów – od paneli sadowniczych po degustacje lokalnych kulinariów przygotowanych przez KGW.
Dramatyczna walka o sady:
Wójt relacjonuje skutki ostatnich mrozów, które w regionie sięgały nawet -10 stopni Celsjusza. Jak wygląda sytuacja po przymrozkach? Na czym polegała nocna walka sadowników o ocalenie zawiązków owoców i jak gmina pomoże w szacowaniu strat?
Inwestycje:
Rozmawiamy o konkretach – budowie nowego gminnego żłobka na 32 miejsca, który powstaje w dawnym internacie. Poznasz także plany dotyczące modernizacji dróg w Faliszowicach, Janowicach i Skotnikach oraz stan rozmów w sprawie bezpiecznego chodnika przy drodze krajowej nr 79.
🔔 Subskrybuj nasz kanał, aby być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami z regionu sandomierskiego i nadwiślańskiego!#Samborzec #ŚwiętoKwitnącejJabłoni #AdrianWołos #Sadownictwo #TygodnikNadwiślański #Inwestycje #Rolnictwo #Sandomierz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz