[ZT]206231[/ZT]
Pomysł zrealizowania tego projektu narodził się już pięć lat temu.
– Wpadliśmy na niego wspólnie z Michałem "Kilerem" Antczakiem. Inspiracją dla nas było odnalezienie kolejnych szczątków żołnierskich. Udało się ustalić personalia tej osoby, ale postanowiliśmy uczynić z tego taką uniwersalną historię, pokazać jak wyglądały losy wielu obrońców ojczyzny, którzy jesienią 1939 roku poszli walczyć z okupantem. Chodziło nam też, żeby uświadomić odbiorcom to, o czym często się zapomina, czyli ciche bohaterstwo najbliższych tych żołnierzy: żon czy dzieci – opowiada Dawid "Prospektor" Stec, jeden z bohaterów serialu "Misja skarb".
W finalizacje przedsięwzięcia mocno zaangażowani byli również Łukasz Cichy oraz Agata Pietruszka. Teledysk wyreżyserował Paweł Pilipienko.
Nagranie piosenki i teledysku przeciągnęło się w czasie, co – jak zaznacza Dawid Stec – spowodowane było koniecznością skompletowania ekipy, w tym również rekonstruktorów wydarzeń historycznych, którzy pojawiają się w tej produkcji, a także uzgodnienie kwestii związanych z prawami autorskimi do wykorzystanej kompozycji.
Nową wersję piosenki "Szukaj mnie" nagrali popularni artyści nurtu disco polo – Małgorzata Główka z formacji Camasutra oraz Karol Zawrotniak, lider zespołu Defis. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu samorządu województwa świętokrzyskiego i powiatu opatowskiego, gdzie kręcona była część zdjęć do clipu.
– Utwór został wybrany nieprzypadkowo. Tytuł w sposób symboliczny nawiązuje do tego czym na co dzień się zajmujemy, czyli poszukiwaniami historycznych artefaktów i poznawaniu historii - zaznacza Dawid Stec. – Przy okazji zależało nam na tym, by rozbudzić w odbiorcach patriotyzm, który - trudno oprzeć się takiemu wrażeniu - ostatnimi czasy blednie, albo jest zniekształcany.
Jak dodaje członek ekipy "Misja skarb", jest pomysł na kolejny muzyczny projekt. Tym razem ma on być poświęcony urodzonemu na Sandomierszczyźnie najsłynniejszemu polskiemu rycerzowi, Zawiszy Czarnemu.
no nie?09:27, 27.03.2024
wielce szanowany i poczytny tn twoim regionem jest rzeszowszczyzna
Sayonara09:45, 27.03.2024
Myli się Pan/Pani. Tygodnik od początku swojego istnienia ukazywał się na terenie dawnego woj. tarnobrzeskiego, a więc także w regionie świętokrzyskim. I nic się nie zmieniło w tej kwestii.
dziekuje za uwage09:59, 27.03.2024
1 0
owszem zmienilo sie i to wabdzo wiele nie ma juz slynnego wojewodztwa tarnobrzeskiego wiec pisanie o jakoby istniejacym naszym regionie jest calkowita pomylka istnieja bowiem dwa oddzielne regiony swietokrzyski i podkarpacki
mundek19:28, 27.03.2024
0 0
oto poprawna pisownia w jezyku polskim krecili teledysk w powiecie opatowskim w regionie swietokrzyskim
urojony region10:09, 29.03.2024
0 0
waszego regionu juz nie ma od dawna