Kończą się prowadzone od ponad roku prace rewitalizacyjne nad naszym akwenem. Można spodziewać się, że otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego nastąpi końcem przyszłego miesiąca. Czeka nas wiele zmian, do których z pewnością turyści szybko się przyzwyczają.
Od wiosny ubiegłego roku trwa rewitalizacja terenów przy Jeziorze Tarnobrzeskim. Odnowiono już ul. Plażową i Siarkową, powstały ścieżki pieszo-rowerowe wraz z oświetleniem, budynki gastronomiczne oraz dla służb ratowniczych, toalety, parkingi i wiele innych. Powstał już park linowy i place zabaw.
Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynkach. Do wykonania pozostało jeszcze oznakowanie poziome i inne mniejsze prace.
::video{"type":"single","item":"358"}
W związku z tym, że prace nad jeziorem dobiegają końca, Urząd Miasta Tarnobrzega ogłosił przetargi na najem gruntów pod mobilne usługi gastronomiczne oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Ogłoszono również przetarg na dzierżawę terenów, na których znajduje się park linowy.
Otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego. Gdzie i za ile zaparkujemy?
Otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego ma nastąpić niebawem. Urząd liczy, że już w czerwcu będzie można skorzystać z zrewitalizowanych terenów. Jedną z ważniejszych nowości, będzie wjazd nad jezioro. Od tego roku kierowcy nie będą płacić przy wjeździe od ul. Wisłostrada, lecz opłata będzie uiszczana w 10 automatach, rozstawionych na ul. Plażowej i Żeglarskiej.
Koszt wjazdu będzie wynosił 10 zł (czyli o 4 zł więcej, niż wcześniej). Bilet ma być ważny cały dzień, dzięki czemu po jego wykupieniu będzie można wyjechać z terenów i tego samego dnia wrócić, nie płacąc po raz kolejny. Być może będą wprowadzone zniżki.
W ramach rewitalizacji powstało 329 nowych miejsc parkingowych (w tym 16 dla osób niepełnosprawnych). Ponadto wzdłuż ulic Żeglarskiej oraz Plażowej także będzie można zaparkować (odpowiednio znajdzie się tam 169 i 332 miejsca parkingowe). Łącznie nad Jeziorem Tarnobrzeskim zostanie przygotowanych 830 miejsc parkingowych.
Dla kierowców ważna jest także organizacja ruchu. Ten będzie odbywał się jednokierunkowo zarówno na ul. Plażowej, jak i Żeglarskiej. Po wjeździe z ulicy Wisłostrada trzeba będzie skręcić w lewo lub prawo.
Przypominamy, że do momentu odebrania prac tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim są zamknięte.

?????19:04, 29.04.2021
Przypominamy, że do momentu odebrania prac tereny nad Jeziorem Tarnobrzeskim są zamknięte.
To dlaczego wjechał samochód z kamerą? Przecież jest znak zakaz ruchu wszelkich pojazdów przy wjeździe z Wisłostrady.
kalkulator19:10, 29.04.2021
830 miejsc parkingowych x 10 zł wjazd= 8300 zł dziennie. Licząc, że w dni weekendowe będą samochody parkowane to 8300 zł x2 dni weekendowe = 16600 zł. Interesi mnie czy ta kasiora będzie w przyszłości wykorzystana na sprzątanie, remonty drobne i inne wydatki związane z jeziorem?
dj mietek19:16, 29.04.2021
piekna nazwa zaprawde piekna
zdoskoku07:18, 01.05.2021
otwierać dla zaszczepionych jak najszybciej
king20:24, 09.05.2021
byłem 09 maj niedziela dużo ludzi cieszy dla mnie wrażenie jak by było gorzej stoją stodoły droga w koło jezio0ra tak zwanego tarnobrzeskiego [machów] nie zrobiona płyty nie najlepiej położone ciężko przejechać rowerem ogólne wrażenie jak to się mówi łba nie urywa rok czasu robione.
pawel07:31, 10.05.2021
najwieksza i chyba jedyna zaleta tego zelewu jest naprawde czysta woda
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Gratulacje! Dobra robota! Sandomierz się rozwija.
Katarzyna
15:17, 2026-06-25
Zderzenie samochodu z motocyklem w Tarnobrzegu
Proszę rodzinę nastolatka o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIK K
10:42, 2026-06-25
Przejazd na Trześniowskiej paraliżuje ruch
Przejazd na Trzesniowskiej od dziesięcioleci korkuje, utrudnia, dezorganizuje, uprzykrza życiie kierowcom, pasażerom, mieszkańcom, turystom. Wszyscy tracą nerwy, czas, zdrowie, pieniądze. Podjęcie decyzji o budowie np. wiaduktu jest zbyt trudne dla osób decyzyjnych, brakuje nacisków i mocy sprawcze. W Polsce od kilku dekad powstają nowe drogi, węzły komunikacyjne, autostrady a w Sandomierzu przejazd na Trzesniowskiej i Lwowska Bis są szczytem inżynierii drogowej niemożliwej do zrealizowania. Najlepiej każdej sandomierskiej władzy wychodzą imprezy i pokazywanie się na ściankach z uśmiechem i samozadowoleniem na twarzach. A realne, dotkliwe, trwające od dekad problemy są poza możliwością ich rozwiązania. Mam wrażenie, że te drogowe inwestycje w Sandomierzu są co najmniej kosmicznej trudności.
Mieszkanka Sandomier
10:20, 2026-06-25
Obwiesili miasto reklamami
Wieszanie reklam w taki sposób świadczy o bezmózgowiu tego co to robił.
Musk
09:58, 2026-06-25