11 listopada 2021 roku, w 103 rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości, kilkaset osób spotkało się w Tarnobrzegu, by świętować z tej okazji. Był wspólnie odśpiewany hymn, pod obeliskiem upamiętniającym Józefa Piłsudskiego złożono wieńce i kwiaty. Na uroczystość przybyli nie tylko oficjele i delegacje, radość z Narodowego Święta Niepodległości przyszło okazać wielu zwykłych mieszkańców miasta.
- 1918 rok to najlepszy dowód, na to, że jeżeli Polacy potrafią być razem, mogą zdziałać cuda. Warto o tym pamiętać również dziś, bo nie jest tak, że raz dana nam wolność, została dana na zawsze - stwierdził prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. W swoim wystąpieniu prezydent mówił też dużo o patriotyzmie.
- Jaki ma być dziś patriotyzm, niech każdy odpowie sobie sam. Dla mnie jest to wyciągnięcie ręki do drugiego człowieka, uśmiechnięcie się do niego, radość z tej wolności, jaką mamy. Był nim też zryw serca tarnobrzeżan, którzy kilka tygodni temu połączyli się, żeby pomóc małemu chłopcu, małemu Leosiowi. Za taki patriotyzm bardzo tarnobrzeżanom dziękuję - stwierdził D. Bożek.
Uroczystości przy obelisku J. Piłsudskiego poprzedziła msza św. w kościele O.O. Dominikanów. Na godzinę 17. zaplanowano koncert "Najpiękniejsza Muzyka Polska" w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
neutralny07:25, 12.11.2021
Komuniści za PRL-u mieli swoich bohatirów, PiS-owcy swoich. Dla tych ostatnich jednym z nich jest Piłsudski, ale najwyraźniej nie znają jego życiorysu. Widzą , co chcą widzieć , nie widzą tego co powinni widzieć.
Nie był święty.
haha12:26, 12.11.2021
Bardzo słusznie. Ale niestety nie dotrze to do łbów pranych codziennie przez "kurwizję"..
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zamykają "porodówkę" w Nowej Dębie!
Bardzo dobrze. Rodziłam w tym szpitalu, skusiły mnie dobre opinie. Może to kwestia długiego weekendu i obrkojonej obsady ale opieka była fatalna! Położne niezainteresowane, przez jedną mohe dziecko złapało w 3 dobie życia zapalenie płuc, nie zbadali bilirubiny, trzeba było wrócić na naświetlenia i przetoczenie krwii, wędzidełko olane, lekarz sobie w nocy spał zamiast sprawdzać, plus łyżeczkowanie bez znieczulenia!!! Już dawno powinni zamknąć oddział położniczy w nowej dębie.
Ja
14:46, 2026-03-28
Zamykają "porodówkę" w Nowej Dębie!
Hej uśmiechamy się brygada
Prince polo
14:32, 2026-03-28
Wypadek w centrum Sandomierza. 24-latek przewieziony do
a po co w tym miejscu rondo w Sandomierzu chcą na co drugim skrzyżowaniu rondo nauczcie się jeżdzić zgodnie z przepisami, wystarczy popatrzeć na rondzie z krzemieniem jak są przestrzegane przepisy
xxxx
12:39, 2026-03-28
Wypadek w centrum Sandomierza. 24-latek przewieziony do
Proszę osobę poszkodowaną w wypadku o kontakt - przekażę przydatne informacje tel.: 783 903 941
DOMINIK K
12:02, 2026-03-28