W Tarnobrzegu, na pl. Bartosza Głowackiego, zebrało się w niedzielę, 27 lutego, kilkadziesiąt osób, które przyszły zaprotestować przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę i wyrazić solidarność z mieszkańcami napadniętego państwa.
- Popieramy dziś tych, którym jest bardzo źle. Tarnobrzeżanie, jesteście wielcy i mogę to głośno powiedzieć - stwierdził prezydent miasta Dariusz Bożek mówić o akcji pomocowej zorganizowanej w mieście - Przyjęliśmy pierwszych uciekinierów z Ukrainy, kobiety z dziećmi w wieku od 2 do 16 lat. Widać było po nich, że mają za sobą bardzo ciężkie przejścia. Oni trafili do nas na chwilę, nakarmiliśmy ich, wyposażyliśmy w ubrania i pojechali dalej. Ale tych uchodźców może być dużo więcej.
Prezydent Tarnobrzega zaapelował też o nie prowadzenie na własną rękę "akcji ratunkowych", nie przywożenie uchodźców z granicy bez uzgodnienia ze służbami granicznymi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Wypadek w Gorzycach. Sprawca próbował uciec policjantom
Proszę osobę poszkodowaną o kontakt 783903941
Dominikk
20:07, 2025-12-28
Wandale uszkodzili psi plac zabaw w Tarnobrzegu?
To było do przewidzenia. Tarnobrzeskie wieśniak to zrobiły.
Miastowy
13:42, 2025-12-28
Cicha noc, krwawa noc... [REPORTAŻ]
Nie ma to jak co roku odświeżać tę samą historyjkę.
Cayman
10:11, 2025-12-28
Po gołoledzi, w Tarnobrzegu ma spaść śnieg
Ja jestem pewien, że i tak Tarnobrzeg będzie zasypany jak co roku. Obym się mylił,ale okaże się już 1 stycznia
Mieszkaniec
10:06, 2025-12-28