Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy bloków TTBS nie chcą osobnych negocjacji z zarządem spółki w sprawie planowanych podwyżek

20.01, 14.11.2022 wel Aktualizacja: 08.52, 15.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Fiaskiem zakończyło się pierwsze ze spotkań zarządu Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z lokatorami ttbs-owskich bloków. Mieszkańcy przyszli, ale oświadczyli, że nie będą rozmawiać osobno, podzieleni na poszczególne bloki. Spotkanie skończyło się po kilku minutach.

Poniedziałkowe spotkanie miało obejmować mieszkańców bloków przy ul. Kopernika 16 A i B. O umówionej godzinie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zjawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców z różnych bloków TTBS. Zebrani oświadczyli prezesowi, że mając zgodę wszystkich lokatorów, odmawiają uczestniczenia w tego typu spotkaniach.

"W obecnej, napiętej sytuacji, mieszkańcy nie mają życzenia rozmawiania z Panem o czynszach w podgrupach i domagają się pisemnej odpowiedzi dla każdego z mieszkańców na temat wyjaśnienia podwyżek i przedstawienia stosownych kalkulacji na poszczególne mieszkania. Oczekujemy w tym temacie odpowiedzi na złożone do TTBS wnioski. Dodatkowo mieszkańcy stoją na stanowisku, że wszelkie rozmowy na linii mieszkańcy TTBS - Zarząd TTBS powinny odbywać się przy udziale Radnych i Prezydenta Miasta Tarnobrzega oraz przy udziale zaproszonych gości/prawników ze strony mieszkańców" - napisali w oświadczeniu mieszkańcy (pisownia oryginalna).

Na spotkaniu zjawili się, tak jak zapowiadali, radni Kamil Kalinka i Łukasz Nowak. Nie mieli jednak okazji usłyszeć jakie propozycje miał dla mieszkańców prezes TTBS, bowiem spotkanie skończyło się po kilku minutach wyjściem lokatorów.

 - Zaplanowaliśmy spotkania z mieszkańcami poszczególnych bloków nie po to, żeby dzielić to środowisko, tylko dlatego, że każdy blok ma osobną specyfikę, inną historię kredytową, inne koszty, itd. Nie da się wyciągnąć "złotego środka" dla całego zasobu mieszkaniowego TTBS. Mimo takiego, a nie innego podejścia grupy, która organizuje bojkot, spotkania będą kontynuowane. Mamy pewne propozycje, które mogą doprowadzić do obniżenia wysokości podwyżek, ale bez ustalenia tego z lokatorami i to poszczególnych budynków, nic nie zdziałamy - twierdził Łukasz Mędrykowski, prezes TTBS.

Na najbliższy czwartek, 17 listopada, planowane jest otwarte spotkanie mieszkańców, radnych, zarządu TTBS i władz miasta.

(wel)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

PropozycjaPropozycja

0 0

Pora postawić w Tbg baraki, takie jakie stawia Polska na Ukrainie. Może lokale będa skromniejsze a czynsze mniejsze. Kiedy kasa TTBS-owi nie spłynie z czynszów blokowych, to może spotulnieją i obniżą sobie pensyjki. 08:48, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

z blokowz blokow

0 0

mieszkancy z okolicznych wiosek ktorzy zasiedlili te bloki w czasach siarkowych teraz opuszcvzaja masowo ta osade 09:21, 15.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JóziekJóziek

0 0

Nie wiem jak wy, ale ja się do TBsiaków dokładał nie będę. A to nie są goście, którzy jeżdżą trabantami.
Niektóre fury mają takie, że powinni płacić jeszcze więcej :) 15:37, 15.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MarianMarian

0 0

Józiek! Jakie imię taki wpis a może szukasz kija do oka bo nikt ci nie każe dokładać się do mieszkańców TBS oni sami wpłacili partycypację i 22 lata jak ja spłacają kredyt w czynszu patologio. 18:31, 15.11.2022


0%