Zamknij
REKLAMA

W Tarnobrzegu zbierają podpisy pod projektem ustawy o refundacji in vitro

16.57, 29.11.2022 wel
Skomentuj
REKLAMA

Tarnobrzeska Platforma Obywatelska i biuro europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej włączyły się do ogólnopolskiej akcji "Tak dla in vitro". W Tarnobrzegu będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy gwarantującej refundację tej metody.

 - Mamy ujemny przyrost naturalny, najgorszy od czasu zakończenia II wojny światowej. Rządowe projekty demograficzne i socjalne zakończyły się w tym elemencie kompletnym fiaskiem. Mimo tego rząd zrezygnował, w imię pewnej ideologii, z finansowania metody in vitro, która jest największą szansą na przezwyciężenie problemów z płodnością - mówi Norbert Mastalerz, szef miejskich struktur PO i wiceprzewodniczący partii na Podkarpacie.

Koordynować akcję w Tarnobrzegu ma Grażyna Potańska, pomagać jej będzie Anna Godlewska. Podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zapewniającej refundację stosowania metody in vitro, będą zbierane w biurze europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej i podczas plenerowych akcji.

 - W Polsce półtora miliona par boryka się z kłopotami z płodnością. To nie jest tylko polski problem, kwestie niepłodności zostały zaliczone do chorób cywilizacyjnych. Metoda in vitro jest jednym z najskuteczniejszych sposobów radzenia sobie z tym. Uważamy, że powinna być powszechnie dostępna i refundowana - mówi Grażyna Potańska,

(wel)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

prosty chłopprosty chłop

0 0

jest i obywatel 23:07, 29.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Iwan WasiljewiczIwan Wasiljewicz

0 0

Państwu Radnym coś się pomyliło.Zostali wybrani do rozwiązywania problemów lokalnych.Sama idea wedle uznania każdego w wieku rozrodczym bo to ich tyczy , nie kleru ani starszych osób .Radni jak brak wam pomysłu na miasto to nasze miasto nie posiada dworca PKP i połączeń kolejowych .W tym temacie proszę się wykazać . Ta akcja to kolejny przykład parcia na szkło niektóre z tych osób chce zaistnieć w przestrzeni publicznej a pan N.M. pragnie się przypomnieć po latach banicji w polityce. Ale uwaga! już jeden radny miejski PO który udzielał się w sprawach krajowych pchał taczki z listami wyborczymi i później został wypchany przez PO, w nagrodę dostał fuchę w szaletach nad jeziorem .Uwaga zajmijcie się sprawami miasta bo szalety już zajęte :). 08:06, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%