Zamknij
REKLAMA

W Tarnobrzegu nie będzie podwyżki diet dla radnych

14.44, 30.11.2022 wel Aktualizacja: 21.07, 30.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Rada Miasta Tarnobrzega nie przegłosowała podwyżki diet dla radnych i przewodniczących osiedli. Projekt zdobył tyle samo głosów "za", co i "przeciw", co oznacza, że nie przeszedł.

Projekt podwyższenia diet zgłosiła grupa radnych. W uzasadnieniu podkreślono, że w Tarnobrzegu diety rajców i przewodniczących osiedli nie były waloryzowane od blisko 20 lat.

"Zdecydowana większość miast i gmin województwa podkarpackiego w miesiącach listopadzie i grudni 2021 podjęła Uchwały przyjmując za podstawę procentowego określenia wysokości diety radnych maksymalną wysokość diety, zwanej dalej kwotą maksymalną określoną w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 27 października 2021 r. Obecnie do określenia wysokości diet radnych Rady Miasta Tarnobrzega stosowany jest minimalny przelicznik 1,5 procenta, przyjęty Uchwałą NR V/35/2003 Rady Miasta Tarnobrzega z dnia 30 stycznia 2003 roku. Tym samym, na przestrzeni prawie 20 lat, miasto Tarnobrzeg, jako jedyne w województwie podkarpackim, nie przeprowadziło żadnej waloryzacji diet radnych Rady Miasta" - napisali radni.

Projekt przed sesją opiniowały komisje rady. Pozytywną opinię wyraziły tylko Komisja Rewizyjna i Komisja Oświaty, Kultury i Sportu. Głosowanie w pozostałych skończyło się albo remisem, będącym w rzeczywistości brakiem poparcia, albo przewagą głosów przeciw.

Podczas sesji żaden z radnych nie zgłosił się do dyskusji na temat podwyżek. W tej sytuacji prowadzący obrady wiceprzewodniczący Rady Miasta Waldemar Szwedo zarządził głosowanie.

"Za" przyjęciem uchwały głosowali: Andrzej Biernat, Marian Cąpała, Bożena Kapuściak, Artur Kiper, Dominika Kliza, Alfred Martyniak, Włodzimierz Trybuła i Marian Zioło. "Przeciw" zagłosowali: Monika Łagowska - Cebula, Cezary Mikrut, Łukasz Nowak, Anna Pekar, Bogusław Potański, Waldemar Stępak, Damian Szwagierczak i Waldemar Szwedo. Radni Teresa Gołębiowska -Piś i Sławomir Partyka wstrzymali się od głosu. Nie głosowali: radny Kamil Kalinka oraz nieobecni na sesji radni Leszek Ogorzałek i Adam Rębisz.

Wynik 8 "za" i "8 "przeciw" oznacza, że propozycja podwyżki diet nie została przyjęta.

(wel)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

czytelnikczytelnik

0 0

I bardzo kurła dobrze. Nie zamierzam "tuczyć" darmozjadów moimi podatkami. Nie pasuje? Wynocha do zamiatania ulic w mieście.. 13:40, 03.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%