Zamknij
REKLAMA

Tarnobrzeski szpital tonie w problemach [Czytaj w gazecie]

19.35, 18.01.2023 . Aktualizacja: 16.18, 22.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Tarnobrzeski szpital źle rozpoczął rok 2023. Najpierw była afera z brakiem lekarzy w poradni nocnej i świątecznej opieki medycznej w czasie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra, potem fiasko starań o przywrócenie pracy Oddziału Wewnętrznego. A to, niestety, nie koniec.

W przestrzeni publicznej zaczęły krążyć informacje o tym, że jeden z ościennych szpitali próbuje „podebrać” tarnobrzeskiej lecznicy lekarzy – chirurgów. Że nie jest to tylko plotka, potwierdza nam dyrektor placówki Krzysztof Stolarski. Potwierdza także kolejną informację – że możliwe jest odejście kierowniczki oddziału onkologicznego.

Rozpowszechniane „pocztą pantoflową” czarne scenariusze dla tarnobrzeskiego szpitala mówią wręcz o tym, że to, co obecnie się dzieje w lecznicy, to przygotowanie do zamknięcia bądź prywatyzacji szpitala. Czy tak jest w rzeczywistości?

Czytaj w czwartek 

w papierowym i elektronicznym wydaniu

"Tygodnika Nadwiślańskiego":

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

AdiAdi

7 0

Z tego co widać jest tam niesamowity bajzel. Każdy się szarogesi. Kto wcześniej wstanie ten rządzi. 07:12, 19.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NiebieskiNiebieski

15 0

Kto ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy? Bo napewno nie brak lekarzy!!!
Pierwszym winowajcą jest organ prowadzący czyli marszałek województwa. Jak można mianować likwidatora oddziałów na nowego dyrektora? Podobno było 5 kandydatów na nowego dyrektora SZPITALA WOJEWODZKIEGO W TARNOBRZEGU. Dlaczego marszałek Ortyl tak długo toleruję nieudacznika na tym stanowisku? Początkiem lutego mija kolejny termin gdy miał wznowić działalność oddział chorób wewnętrznych a dyrektor Stolarski rozkłada ręce i mówi że lekarze byli ale ... poszli pracować do innych szpitali. W prywatnej firmie szybko przestałby być dyrektorem.
Kolejni winowajcy to prezydent Bożek I radni.
Na lutowej sesji RM Tarnobrzega marszałek Ortyl obiecywał że oddział wewnętrzny powinien wznowić działalność przed 25 kwietnia 2022 r. Minęło 9 (?) sesji RM i cisza. Ja nie widziałem aby radni dopytywali prezydenta o losy naszego szpitala. Czy wysyłali oficjalne pisma w tej sprawie do marszałka ? Mieli schorowanych mieszkańców Tarnobrzega w d...
Ostatni winowajcy to regionalne media. Mamy "dziennikazy" z kilku gazet, mamy telewizję lokalną, portale internetowe. Ile czasu przez ten rok poświęciliście państwo problemowi naszego szpitala a ile na głupoty?! Z ręką na sercu odpowiedzcie sobie sami ! Dzisiejszy artykuł jest spóźniony o jakiś miesiąc. Powinien być napisany w chwili gdy odeszli lekarze którzy mieli pracować na nowym oddziale wewnętrznym. Dziś powinien być wywiad z marszałkiem Ortylem i odpowiedzi na trudniejsze pytania. Między innymi na takie:
Dlaczego dyrektor Stolarski jest na tym stanowisku choć byli inni kandydaci? Do kiedy jeszcze?
Czy ma jakieś haki na byłego dyrektora który uciekł z tonącego szpitala do SIARKOPOLU oraz na marszałka i skąd ta nominacja ?
I ostatnie najważniejsze. Czy losy naszego szpitala już dawno zostały przesądzone w gabinetach marszałka Ortyla?! Obietnice dyrektora i agonia szpitala potrwają jeszcze rok ? Tylko dlatego że jesienią są zaplanowane wybory. W przestrzeni medialnej jest przecież pogląd że to Platforma Obywatelska miała zamykać szpitale a nie Prawo i Sprawiedliwość. Jak jest w Tarnobrzegu? PiS ZAMYKA PRZY APROBACIE RZĄDZĄCEJ W MIEŚCIE PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ I MILCZĄCYM PRZYZWOLENIU REGIONALNYCH MEDIÓW.
To oczywiście moje skromne zdanie w tym temacie. 11:30, 19.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NomiNomi

7 0

Brawo niebieski ! Diagnoza 100/100 . Inna sprawa to wszyscy krewni i znajomi królika zatrudnieni w szpitalu …SOR pełniący rolę izby wytrzeźwień … 17:30, 19.01.2023


Mieszkanka TarnobrzeMieszkanka Tarnobrze

6 0

Ciekawe czy Pani Kierownik Oddziału Onkologicznego w Tarnobrzegu poczuła się zachęcona do dalszej współpracy z osobami aktualnie zarządzającymi Szpitalem w Tarnobrzegu po przeczytaniu tego artykułu i stwierdzeniach, które padły. To jest równia pochyła.....
Z artykułu bije bezradność i brak pomysłu na rozwiązanie trudnej sytuacji. Odczuliśmy to w okresie świątecznym, gdy po pomoc medyczną musieliśmy udawać się do ościennych placówek.
14:54, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pacjentkapacjentka

3 0

Chciałam zrobić rezonans magnetyczny,pilnie ,dostałam termin na maj,odsyłają do staszowa,a tam 2 tyg.o co chodzi? 12:31, 21.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DeamonDeamon

0 0

Brak lekarzy opisujacych obecnie opisuja w białymstoku 20:10, 26.01.2023


REKLAMA
0%