Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Tarnobrzega czekają na zamówiony węgiel. Magistrat informuje, że surowiec już dotarł

13.45, 20.01.2023 . Aktualizacja: 18.32, 21.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

W Tarnobrzegu od 2 tygodni mieszkańcy czekają na zamówiony i zapłacony węgiel z puli taniego surowca dostarczanego za pośrednictwem samorządów. Magistrat tłumaczy, że opóźnienie to nie jego wina. Transporty węgla już dotarły i rozpoczęła się dystrybucja.

Dostawy taniego, objętego gwarancjami cenowymi węgla, realizowane za pośrednictwem samorządów, miały być remedium na problemy z zaopatrzeniem w ten surowiec. Węgiel importuje państwowa spółka PGE Paliwa, dostarcza do składów, skąd trafia on do dyspozycji samorządów i do mieszkańców.

– Zapłaciłam za węgiel, ale od wielu dni nie mogę go odebrać – na składzie firmy, która rozprowadza go w Tarnobrzegu nie ma surowca i nikt nie potrafi mi powiedzieć, kiedy będzie. W Urzędzie Miasta też nie potrafili mi powiedzieć, kiedy zostanie dostarczony. Idzie atak zimy, to przestało być śmieszne…. – informuje mieszkanka Tarnobrzega.

Problemy z dostawali węgla potwierdza nam naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

– Faktycznie przez ok. 2 tygodnie nie mieliśmy dostaw węgla ze składu w Biłgoraju. Monitowaliśmy ich wielokrotnie, ale nie było awizacji dla nas ze strony PGE. W końcu udało się, w ostatnich dniach samochody kursowały wielokrotnie, przywieźliśmy ponad 200 ton węgla. Mieszkańcy, którzy zamówili surowiec i za niego zapłacili, mogą kontaktować się i zgłaszać po odbiór – mówi naczelnik Piotr Pawlik.

Magistrat nie informuje, skąd wziął się taki „poślizg” w dostawach węgla. Nieoficjalnie, zawiódł tzw. „czynnik ludzki” po stronie importera.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%