Przebudową zostaną objęte ulice: M. Curie-Skłodowskiej, E. Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego, Zwierzyniecka, M. Dąbrowskiej (koszt zadania 20 768 681,63 zł brutto), J. Kochanowskiego, S. Moniuszki – na zdjęciu (koszt 7 121 854,71 zł brutto), S. Tarnowskiego, M. Marczaka i. Konfederacji Dzikowskiej (cena brutto 9 114 928,29 zł).
Wykonawcami prac będą dwie firmy, które wygrały przetargi -Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego oraz PBI Infrastruktura Kraśnik. Umowy zostały podpisane 20 lutego.
Place budowy zostały już przekazane. Jak informuje urząd miasta, najpierw wykonywane będą prace pomiarowe, geodezyjne. Inwestycja jest także opiniowana przez policję pod kątem wprowadzenia na czas remontu projektów organizacji ruchu.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"3968"}
– Kolejnym krokiem, po zaopiniowaniu projektu przez policję, a liczymy, że to kwestia tygodnia, może dwóch, projekt trafi do zaopiniowania do Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa, a następnie do zatwierdzenia przez prezydenta Tarnobrzega, jako zarządcy dróg w granicach administracyjnych miasta – mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tarnobrzega Wojciech Lis.
– Wtedy dopiero wykonawca będzie mógł przystąpić do głównych robót drogowych, oczywiście odpowiednio wcześniej informując o terminie ich rozpoczęcia magistrat i służby drogowe, tak byśmy informację o wprowadzeniu nowej – tymczasowej organizacji ruchu mogli z wyprzedzeniem przekazać mieszkańcom miasta – dodaje W. Lis.
AN09:02, 14.03.2023
Wyrazy uznania dla autora. Wyciągnięcie z dokumentacji przetargowej wszystkich PZT to naprawdę dużo pracy.
Serbinowka09:59, 17.03.2023
Nie wiem czy dobrze odczytałam,ale chyba przystanek autobusowy przy przejściu dla pieszych koło szkoły zostanie? Jeden z większych absurdów...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pożar w Tarnobrzegu. Bohaterska postawa 3 osób
Z całym szacunkiem dla pań (brawo za interwencję) - to bohaterem był sąsiad, który wyprowadził poszkodowanego z mieszkania. Ale o nim jakoś cisza- za to panie "nałykały się dymu". Poziom dziennikarstwa TN zaczyna przypominać ten z ED.
Obserwator
22:30, 2026-06-27
Lody za czerwony pasek w tarnobrzeskiej „Dziesiątce”
Ziuta to zapraszamy w przyszłym roku może sie uda XDDD BTW słaby pomysł z lodami lepiej już było nic nie dawać haha
HAHA
15:46, 2026-06-27
Lody za czerwony pasek w tarnobrzeskiej „Dziesiątce”
A co z uczniami klas 1-3 którzy nie mają na świadectwach pasków a też by chcieli dostać loda
Ziuta
14:50, 2026-06-27
Kolej wraca do Tarnobrzega. Pierwsze pociągi pojadą już
Po co tyle torów za peronem skoro tylko jeden peron będzie? Czy to jakaś stacja przeładunkowa będzie w Tebegu?
???????
07:51, 2026-06-27