::photoreport{"type":"check-for-article","item":"4204"}
Uczniowie, nad którymi opiekę sprawowali Artur Kiper, Sławomir Partyka i Adam Rębisz, film realizowali na terenie szkoły, a montowali w nowoczesnym studiu, jakim może poszczycić się SP 10. Jak sami mówią, miał to być kilkuminutowy filmik, ale idea "pączkowała" i zamiast tego powstał 23-minutowy film, zrealizowany przez niemal profesjonalną ekipę - z reżyserem, scenarzystami, kierownikiem produkcji i, przede wszystkim, obsadą aktorską złożoną z uczniów. Ostatecznie w realizację filmu zaangażowało się ok. 30-40 osób.
- Jestem zaskoczony i zachwycony tym, co tu dziś zobaczyłem. Wiedziałem, że kręcicie film, ale że powstanie coś tak fajnego, nie miałem pojęcia - przyznał zadowolony Paweł Paradowski, dyrektor SP 10.
Sami aktorzy i realizatorzy filmu pozostali skromni, mimo, że otrzymali statuetki Oskarów niczym hollywoodzkie gwiazdy. Widać było jednak, zarówno na ekranie, jaki w trakcie wywiadów udzielanych podczas premiery, że kamera ich nie peszy i faktycznie zachowują się jak profesjonaliści.
Film "4,75 - droga przez szkołę" będzie dostępny na szkolnym kanale na Youtube. Wiele wskazuje też na to, że nie będzie to ostatnia produkcja szkolnego studia. W planach jest bowiem już kolejny film.
Sala Kina Wisła TDK wypełniona była podczas premiery w całości. Film został przyjęty owacyjnie.
Więcej w następnym, papierowym wydaniu "Tygodnika Nadwiślańskiego".
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Ukradł rower i próbował uciec. 19-latek zatrzymany chwi
Rower to się przypina linką do czegokolwiek co uniemożliwia kradzież np. stojak na rowery, kaloryfer, rura... . Sami właściciele rowerów prowokują złodziei.
mam rower...jeszcze
09:16, 2026-05-18
19-latka potrąciła autem pieszego. Mężczyzna trafił do
Dzieciom nie należy udostępniać kierownicy PiS chciał 17 latkom dac do ręki narzędzie zbrodni w postaci prawa jazdy? Obiecanki wyborcze.
Dorosły
09:08, 2026-05-18
Tysiące osób na Nocach Kultury w Tarnobrzegu [ZDJĘCIA]
Gdzie ogłoszenia o imprezach w Tbg? Na stronie TN nie widze. Źle paczę?
Paczący
14:30, 2026-05-17
Tysiące osób na Nocach Kultury w Tarnobrzegu [ZDJĘCIA]
Bogactwo kościoła w Polsce jest porażające a przecież kler powinien żyć w ubóstwie. Jezus Chrystus gdyby powstał i to widział, to nie byłby z tego powodu zadowolony.
Jesus ale nie Chryst
14:26, 2026-05-17