Tradycyjnie już w Zaduszki odbyło się na cmentarzu "Na Piaskach" widowisko słowno - muzyczne "Uczę się Ciebie człowieku" przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 6 w Tarnobrzegu. To podziękowanie dla darczyńców i organizatorów kwesty na ratowanie nekropolii.
[FOTORELACJA]7968[/FOTORELACJA]
Spektakle, przygotowane na miechocińskim cmentarzu "Na Piaskach" przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Tarnobrzegu - Miechocinie w Zaduszki, odbywają się już od lat. Dla miechocińskiej społeczności to okazja do podziękowania za zaangażowanie w prowadzoną w Tarnobrzegu zawsze 1 listopada kwestę na rzecz restauracji zabytkowych nagrobków na założonym w XVIII wieku cmentarzy "Na Piaskach" ( w tym roku odbyła się już XXVI edycja akcji).
Tegoroczne słowno - muzyczne Zaduszki rozpoczęła modlitwa za zmarłych. Część religijna spektaklu odbyła się w dwóch językach - po polsku i ukraińsku. Potem klimat widowiska się zmienił, a poetyckie występy przeplatały występy zespołu i chóru w rockowym i jazzowym repertuarze.
- Od dawna chciałam zorganizować Zaduszki na jazzowo. Planując tegoroczny spektakl wplotłam motywy jazzowe i nawet rockowe do scenariusza, zachowując jednocześnie zaduszny klimat - mówi Wilhelmina Kropornicka, dyrektor SP nr 6 w Tarnobrzegu i reżyserka spektaklu.
W niepowtarzalnej scenerii nekropolii "Na Piaskach" wystąpili: chór złożony z uczniów SP nr 6 z akompaniamentem Lucyny Padykuły, Wiktoria Dąbrowska, Aleksandra Lis, Oliwia Kropornicka i zespół muzyczny w składzie: Ryszard Krzemiński (klarnet, saksofon), Grzegorz Lis (gitara basowa), Tomasz Mrzygłód (perkusja) i Stanisław Śpiewak (akordeon). Podczas widowiska zagrali także na saksofonach Józef i Maciej Smykla.
[ZT]216777[/ZT]
Kwestę i rekordowy wynik tegorocznej zbiórki (ponad 30,1 tys. zł) podsumował prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego i pomysłodawca akcji ratowania miechocińskiego cmentarza, Tadeusz Zych, który imiennie podziękował wszystkim zaangażowanym w zbiórkę wolontariuszom.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz