W niedzielę, 9 lutego, na terenie kompleksu kortów tenisowych "Zwierzyniec" im. Józefa Salika odbył się charytatywny bieg pt. "Tarnobrzeski Rodzinny Bieg dla Dawida Skrzypczaka".
[FOTORELACJA]8667[/FOTORELACJA]
Dla Dawida było organizowane do tej pory wiele wydarzeń charytatywnych, m.in. jasełka oraz kiermasz ciast, premiera filmu, w którym wystąpili uczniowie jednej z tarnobrzeskich szkół.
Teraz zorganizowano bieg. Przyciągnął on dużą liczbę chętnych, którzy chcieli pomóc. Dostępne były dwie trasy: 5 oraz 10 kilometrów. Ciekawą opcją dzisiejszego wydarzenia była również możliwość zwykłego marszu na wyżej wymienionych dystansach.
– Gdy zaczynaliśmy zapisy to chętnych było około 50 osób i baliśmy się, że frekwencja nas zaskoczy negatywnie. Lecz dzisiaj jest nas 250. Myślę nawet, że więcej, bo zrobiliśmy trochę więcej kart startowych i jest dziki tłum. Jesteśmy zadowoleni z frekwencji. Oprócz tego, że pieniądze dla Dawida pochodzą z opłat startowych, to jeszcze mamy tutaj kiermasz ciast, kiełbaski, popcorn. Więc to dodatkowe pieniądze, które Dawidowi są bardzo potrzebne do rehabilitacji – powiedział Michał Harnik, organizator wydarzenia.
Wśród uczestników można było znaleźć sportowców z dużym doświadczeniem, lecz również takich, którzy rozpoczynali przygodę z bieganiem.
– Należę do Stalowowolskiego Klubu Biegacza od początku istnienia. Startuję w następujących zawodach: w biegach ulicznych, w zawodach kolarskich, w biegach narciarskich i w zawodach w nordic walking. W tamtym roku startowałem w sześciu zawodach w swojej kategorii, bo mam ponad 70 lat i też w tej kategorii dużo razy wygrywałem. Zdrowie mi, dopisuje. Myślę, że do stu lat, jeden dzień dłużej będę startował – powiedział Stanisław Młynarski,doświadczony uczestnik dzisiejszego biegu.
Również można było liczyć na młodych piłkarzy Siarki, którzy nigdy nie są obojętni na takie akcje charytatywne.
– Akcja jest bardzo ciekawie zorganizowana. Dawida znam osobiście. Jestem też bardzo dumny, że młodzież naszej szkoły tak licznie bierze udział w dzisiejszym biegu. Wiem, że Dawid jest silnym gościem i na pewno sobie da radę w tych trudnych chwilach. Życzymy mu wszyscy powrotu do zdrowia – powiedział Piotr Wałcerz, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego ”Siarka” w Tarnobrzegu.
Atrakcjami, które towarzyszyły dzisiejszemu biegowi, był także kiermasz z wyrobami gastronomicznymi, który dodatkowo zasilił zbiórkę dla Dawida.
– Chciałabym podziękować wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację tego biegu. Chciałabym podziękować sponsorom, dzięki którym mogło to wydarzenie dojść do skutku, jak również wszystkim uczestnikom, którzy chcieli pomóc nam właśnie w taki sposób. Ogromna potrzeba finansowa przed nami, więc na pewno nie jest to ostatnie wydarzenie, które organizujemy wspólnie – podsumowała Katarzyna Skrzypczak.
Po około dwóch godzinach nadszedł czas na nagrodzenie uczestników. Nagrody przyznano w kilku kategoriach.
Na podium za bieg na dystansie 10 kilometrów zameldowali się:
W biegu na 5 kilometrów na podium stanęli:
W kategorii marszu na 5 kilometrów nagrodzono następujących uczestników:
[ZT]219520[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz