Niedługo po ukazaniu się na naszym portalu informacji, że radni na majowej sesji Rady Miasta Tarnobrzega będą decydować o wydaniu zgody na zwolnienie z pracy radnego Adriana Turka, otrzymaliśmy informację, że sprawa jest już nieaktualna.
W programie majowej sesji RM znalazła się uchwała o wyrażenie zgody na zwolnienie z pracy zatrudnionego w tarnobrzeskiej „Budowlance” jako katecheta i nauczyciel historii szefa prezydenckiego klubu radnych Adriana Turka. Dyrekcja szkoły motywowała to zmniejszeniem liczby oddziałów w szkole oraz zmianą planów nauczania uniemożliwiającą dalsze zatrudnienie nauczyciela w pełnym wymiarze godzin.
Niedługo po ukazaniu się informacji o uchwale na portalu „Tygodnika Nadwiślańskiego”, otrzymaliśmy wiadomość, że temat ten jest już nieaktualny, bo wniosek dyrekcji szkoły o wyrażenie zgody na zwolnienie radego został wycofany.
– Potwierdzam, we wtorek, 27 maja, do Biura Rady Miasta wpłynęło pismo dyrektora Zespołu Szkół nr 3 mówiące o tym, że w związku ze zmianą sytuacji dotyczącej roku szkolnego 2025/2026 pojawiła się możliwość zatrudnienia Adriana Turka w pełnym wymiarze godzin, a co za tym idzie, wcześniejszy wniosek o wyrażenie zgody na jego zwolnienie jest nieaktualny. Ten punkt porządku obrad i uchwała zostaną wycofane na początku środowej sesji – potwierdził „Tygodnikowi Nadwiślańskiemu” Norbert Mastalerz, przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega.
[ZT]222529[/ZT]
Paweł 16:34, 27.05.2025
Jak prywatna firma zwalnia to nikt nikogo nie pyta o zdanie , a na państwowym historia zatrzymałam się w komunie
kit09:18, 28.05.2025
Jak nie ma godzin w szkole to jak ma pracować?
0 0
Na minuty