::photoreport{"type":"check-for-article","item":"10031"}
Jak udało nam się dowiedzieć, wycinka zaplanowana była już wcześniej. Spółdzielnia od dłuższego czasu dysponowała pozwoleniem na wycięcie wierzb.
Temat był długo dyskutowany. Decyzję o wycince podjęto między innymi ze względu na planowane prace remontowe. Korzenie drzew, które rosną w tym miejscu deformują bowiem sąsiadującą z nimi nawierzchnię parkingu i drogi.
Do końca sierpnia Firma ECO ma przebudować w tym miejscu węzeł cieplny. Od września rozpocznie się natomiast inwestycja związana z samą przebudową drogi i parkingu.
Projekt zakłada kompleksową modernizację infrastruktury drogowej. Powstaną nowe jezdnie, chodniki i parkingi z kostki brukowej, a także przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa i instalacje podziemne. Na terenie inwestycji pojawi się nowe oświetlenie uliczne, ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Przeprowadzona zostanie również inwentaryzacja drzew – te przeznaczone do wycinki zastąpią nowe nasadzenia.
Po zakończeniu prac mieszkańcy zyskają 57 miejsc parkingowych, w tym dwa przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami.
Inwestycja realizowana będzie w ramach zadania „Odbudujemy Serbinów”, a jej wartość to 1 040 000 zł. Przedsięwzięcie finansowane będzie z Budżetu Obywatelskiego Tarnobrzega na 2025 rok.
::news{"type":"see-also","item":"224397"}
Bogumił19:24, 01.08.2025
I bardzo dobrze parkingi potrzebne dojazd do żłobka/przedszkola potrzeby ilu ludzi tam miskę olejową uwaliło .
Pawarotji15:47, 03.08.2025
A ja myślę że naj pierw rury ciepłownicze do wymiany będą przetarg już wygrany.
Ona22:31, 03.08.2025
Ludzie co wy gadacie ze parkingi potrzebne , jak nie będziecie miec czym oddychać to wam parkingi nie pomogą . Juz dosc tych wycinek w lecie od betonu gorąco nawet cienia nie ma juz wam mozgi calkiem przegrzało 😱😱😱 ciekawe jak wasze. dzieci betonem beda oddychac 😡😡😡
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala w Nowej Dębie.
Nasza Grzałka z info Nowa Dęba też już o tym napisał
Mietek
10:57, 2026-02-14
Konsultacje w sprawie DK9 w Cyganach [ZDJĘCIA]
nie chcom niczego ... i dobrze
.
10:35, 2026-02-14
Sandomierska powieść, która podbija świat
Rewelacja, wielki sukces polskiej kultury.
Czytelnik
20:06, 2026-02-13
Walentynki w Tarnobrzegu. W prezencie... politycy
Tarnobrzeg ruskim onucom mowi stanowcze NIE
NIE
19:46, 2026-02-13