[FOTORELACJA]10417[/FOTORELACJA]
– W zasadzie miał to być dzień poświęcony językom europejskim, bo zorganizowaliśmy to wydarzenie w Europejskim Dniu Języków, ale uczniowie zdecydowali, żeby się nie ograniczać tylko do nich. Chcemy wydobyć z nich kreatywność, bo na tym polega edukacja, więc oczywiście przystaliśmy na to – mówi Anita Woźniak, dyrektor „Małego Księcia”.
Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
W „Małym Księciu” obchody miały postać imprezy w dużej mierze zorganizowanej przez samych uczniów.
– Mamy występ wokalny, pokaz mody z różnych stron świata, konkursy plastyczne dla uczniów, poczęstunek potrawami kojarzącymi się z konkretnymi krajami i wiele innych atrakcji – mówi Adam Zdyb, nauczyciel języka angielskiego i organizator imprezy.
Uczniowie potraktowali święto bardzo poważnie. Podczas pokazu mody stylizacje były bardzo dobrze rozpoznawalne i dopracowane ze szczegółami.
Reprezentowane były Francja, Irlandia, Rosja, Hiszpania, Szkocja i inne kraje europejskie, ale też Indie, Chiny, Korea Południowa, Japonia czy kraje arabskie, a nawet...starożytny Rzym.
Pojawianie się na improwizowanym wybiegu kolejnych osób w barwnych strojach było przyjmowane aplauzem przez oglądających pokaz uczniów.
Po zakończeniu pokazu mody i poczęstunku, uczniowie rozeszli się do klas, gdzie zorganizowano konkursy plastyczne. Finałem było nagrodzenie najciekawszych dzieł. Starsze klasy z kolei zmierzyły się z quizami językowymi.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz