Zamknij

Dodaj komentarz

Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Tarnobrzega [ZDJĘCIA]

. 09:01, 13.11.2025 Aktualizacja: 10:54, 13.11.2025
Skomentuj Po kilkuletniej przerwie ulice Tarnobrzega ponownie wypełniły się biało-czerwonymi barwami. W czwartek, 13 listopada, odbył się II Marsz Niepodległości. Po kilkuletniej przerwie ulice Tarnobrzega ponownie wypełniły się biało-czerwonymi barwami. W czwartek, 13 listopada, odbył się II Marsz Niepodległości.

Po kilkuletniej przerwie ulice Tarnobrzega ponownie wypełniły się biało-czerwonymi barwami. W czwartek, 13 listopada, odbył się II Marsz Niepodległości zorganizowany przez społeczność szkół im. Małego Księcia. Wydarzenie było formą uczczenia Święta Niepodległości oraz 107. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów.

– Tegoroczny Marsz Niepodległości to powrót do pomysłu sprzed kilku lat. Wtedy po raz pierwszy zorganizowaliśmy takie wspólne świętowanie. Teraz „Mały Książę” wraca do tej idei – mówi Monika Kazimierska-Partyka, nauczycielka z Małego Księcia i współorganizatorka wydarzenia.

Marsz rozpoczął się o godzinie 10.00 przy Szkole Podstawowej im. Małego Księcia przy ulicy Kochanowskiego. Stamtąd uczestnicy – uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy miasta – przeszli ulicą Wyspiańskiego, gdzie dołączyła społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Małego Księcia.

[FOTORELACJA]10752[/FOTORELACJA]

Kolejnym punktem trasy był pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, a finał obchodów miał miejsce na placu Antoniego Surowieckiego, przy fontannie. Tam odbyło się krótkie spotkanie patriotyczne.

Marsz przeszedł chodnikami, by nie utrudniać ruchu kierowcom. Uczestnikom towarzyszyły biało-czerwone flagi i transparenty.

Nad bezpieczeństwem czuwała Straż Miejska i Policja, a wydarzeniu patronował prezydent Tarnobrzega.

Organizatorzy zachęcali mieszkańców, by wspólnie zamanifestowali swoją miłość do Ojczyzny.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%