Dr n. o zdr. Leszek Marzec, ratownik medyczny i wykładowca na Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Tarnobrzegu, gościem najnowszego odcinka PODCASTU Nadwiślańskiego
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/cLEcGWrk3sY?si=mn0H8em4W2GZDc4T"}
Pytaliśmy naszego rozmówcę między innymi o to, jak reagować w pierwszych minutach po oparzeniu, które działania przynoszą realną ulgę, a które wciąż funkcjonują jako groźne mity. Padły także konkretne wskazówki dotyczące oparzeń termicznych, chemicznych i elektrycznych.
W rozmowie nie zabrakło wątku błędów popełnianych w dobrej wierze, a mających późniejsze konsekwencje w leczeniu. Dr Marzec wyjaśnił, co rzeczywiście pomaga, a co może zwiększyć ból, ryzyko powikłań lub utrudnić pracę lekarzom.
Na koniec poruszyliśmy temat jego zawodowych zainteresowań. Gość podcastu – powiatowy koordynator ratownictwa medycznego straży pożarnej w Sandomierzu – opowiedział, dlaczego leczenie oparzeń oraz bólu, który im towarzyszy, stało się jego naukową pasją.
::news{"type":"see-also","item":"227246"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dwie 16-latki jechały jedną hulajnogą, trafiły do...
Dzisiaj pomiędzy 19 a 19:30 po ścieżce rowerowej na wysokości skrzyżowania Kurasia Sienkiewicza , po ścieżce rowerowej w kierunku skrzyżowania Sienkiewicza Sikorskiego jechały 4 hulajnogi. Na 2 hulajnogach było po 2 osoby bez kasków. Chyba można to sprawdzić na monitoringu.
Art
20:16, 2026-05-29
Kwietny korowód dzieci rozpoczął Urodziny Tarnobrzega
I SEKRETARZ BYŁ?
P
19:44, 2026-05-29
Niebezpieczne wyprzedzanie w Tarnobrzegu
Jakby gosc z seata trzymal prawidlowy odstęp i nie jechał Lce na zderzaku to gość z Peugota zmiesciłby sie bez problemu.
Tbg
19:29, 2026-05-29
Dwie 16-latki jechały jedną hulajnogą, trafiły do...
Jaki konskwencje wobec nieodpowiedzialnej nastolatki wyciągnęła policja?
Teodor
16:34, 2026-05-29