Tarnobrzeg: wiadomości, informacje - Tygodnik Nadwiślański

Zamknij

Dodaj komentarz

Tarnobrzeska Szlachetna Paczka w potrzebie. „Pierwszy raz mamy aż tyle rodzin bez darczyńców”

. 09:23, 25.11.2025 Aktualizacja: 09:23, 25.11.2025
Skomentuj Tarnobrzeska Szlachetna Paczka w potrzebie Przygotowania do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Tarnobrzegu idą pełną parą, ale sytuacja jest trudniejsza niż w poprzednich latach.

Przygotowania do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w Tarnobrzegu idą pełną parą, ale sytuacja jest trudniejsza niż w poprzednich latach. – Chodzimy, poznajemy rodziny, opisujemy ich sytuację i potrzeby. Każdą z nich odwiedzamy osobiście – opowiada Augustyna Kaniszewska, liderka tarnobrzeskiego rejonu Szlachetnej Paczki. Następnie wolontariusze wprowadzają zgromadzone informacje do systemu.

15 listopada otworzyliśmy bazę rodzin. Od tego momentu każdy może wejść na stronę Szlachetnej Paczki, wybrać województwo podkarpackie, rejon Tarnobrzeg i zobaczyć wszystkie opisane rodziny wraz z ich historiami i potrzebami – tłumaczy Augustyna Kaniszewska. To właśnie z tej listy darczyńcy wybierają rodzinę, którą chcą obdarować.

W tym roku pomoc zgłosiły 44 rodziny. – Na dziś 24 z nich ma już swoich darczyńców, ale aż 20 wciąż czeka na pomoc – mówi liderka. Jak podkreśla, to sytuacja bez precedensu. – Pierwszy raz w historii Szlachetnej Paczki w Tarnobrzegu mamy aż tyle rodzin do wybrania na zaledwie trzy tygodnie przed finałem. To bardzo mało czasu – tłumaczy.

Wolontariusze nie ukrywają, że apelują o wsparcie wszędzie, gdzie się da. Augustyna Kaniszewska zwraca się do mieszkańców regionu z poruszającym apelem. –  Pamiętajmy, że dobro zawsze wraca. Zadbajmy o tych, o których ktoś zapomniał lub którzy znaleźli się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Wielu z nich nie ma rodzin, brakuje im podstawowych rzeczy. Sprawmy, by choć przez chwilę mogli zapomnieć o swoich problemach i poczuć normalność. Zapraszam do wejścia na stronę Szlachetnej Paczki, wybrania rodziny i obdarowania jej najpotrzebniejszymi rzeczami – mówi liderka.

Finał akcji, czyli tzw. weekend cudów, odbędzie się 13 i 14 grudnia. W tych dniach dary od darczyńców trafią do wybranych rodzin.

Tarnobrzescy wolontariusze mają nadzieję, że do tego czasu wszystkie rodziny znajdą swoich pomocników.

::news{"type":"see-also","item":"227862"}

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%