W rozmowie z Rafałem Nieckarzem o aktualnej sytuacji prezydent mówi tak:
– Zrobiliśmy milowy krok w kwestii remontu dworca, ale samo wpisanie Tarnobrzega na listę nie oznacza, że prace rozpoczną się od razu. Nasz dworzec jest zabytkowy, a koszty jego rewitalizacji będą wysokie. Priorytetowo traktowane są obecnie dworce, które można szybko przebudować lub zastąpić nowymi budynkami – tłumaczy.
Jego zdaniem w obecnej sytuacji remont może zacząć się nawet w 2030 czy 2031 roku.
Łukasz Nowak podkreśla, że miasto chce inwestować w otocznie dworca. Prezydent liczy na to, że dzięki temu uda się przyspieszyć remont i na jego realizację nie trzeba będzie czekać kolejnych pięciu lat.. W planach jest budowa centrum przesiadkowego w jego sąsiedztwie.
– Chcemy, aby te inwestycje przyspieszyły remont naszego dworca. To będzie wymagało powiązania wszystkich działań i odpowiednich deklaracji ze strony miasta – mówi.
– Są dwie składowe, które mogą przyspieszyć realizację: zwiększenie liczby połączeń kolejowych oraz budowa centrum przesiadkowego, które sfinansuje w większości samorząd ze środków unijnych. To są działania, które zdeterminują remont dworca – dodaje Łukasz Nowak.
Więcej szczegółów dotyczących harmonogramu prac i planów miasta poznamy na początku przyszłego roku. A całą rozmowę, nie tylko na temat dworca, znajdziecie tutaj:
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/cGFHQI9RVC4?si=ivxgqEarNO-FPqrx"}
::news{"type":"see-also","item":"228423"}
Amen00:10, 15.12.2025
Podejrzewam że zejdę z tego świata zanim wyremontują budynek stacyjny.
???00:22, 15.12.2025
Obok budynku dworca jest budynek, ruina, należący do PKP. Co z nim będzie? Czy będzie remontowany czy wyburzony?
Z Tbg08:49, 15.12.2025
No to klops. Miasto nie powinno czekać z remontem terenu przed budynkiem dworca tylko zacząć już czynności przygotowawcze ( projekt, przetarg, pozyskanie kasy i przebudowa ). Zanim pkp zatrybi o remoncie budynku dworca, to kilka lat upłynie, potem remont ( ile, 3 lata ?). Niedoczekanie nasze, mieszkańców Tbg.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Tarnobrzeg. Nietrzeźwy kierowca miał wieźć dzieci
Założę się, że kierowca to jakiś wieśniak bez wyobraźni. Miałem z takimi wieśniakami pijakami doczynienia to coś wiem na ten temat.
trzeźwy
10:10, 2026-03-27
Przejazd kolejowy obok DK9 w Jadachach zniknął
Najlepiej by całą kolej ktoś po kawałkach przejął i wtedy nie miałaby kolej problemu bo wszystkie przeniesione by było na inne podmioty.
Propozycja
10:07, 2026-03-27
Tarnobrzeg. Nietrzeźwy kierowca miał wieźć dzieci
Jaka to firma?
Yyjyt
10:03, 2026-03-27
Nowa Dęba. Nowy obiekt dla strażaków oficjalnie otwarty
A nasze barachło z info Nowa Dęba nic o tym nie pisze
Mietek
23:54, 2026-03-26