::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11111"}
Podczas koncertu zabrzmiały kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne w charakterystycznych dla zespołu, pełnych energii aranżacjach. Wielogłosowe wykonania, połączone z doskonałą akustyką kościoła, stworzyły wyjątkowy klimat i sprawiły, że wydarzenie miało nie tylko muzyczny, ale również głęboko emocjonalny wymiar.
Wejściówkami na występ były cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia „Choinka Życzeń”.
Tarnobrzeska Choinka Życzeń to inicjatywa, która od 19 lat łączy pomoc charytatywną z budowaniem społecznej wrażliwości. Akcja, zapoczątkowana przez Pawła Gosposia oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu (dziś stowarzyszenie „Choinka Życzeń”) , od lat przypomina, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną mają takie same potrzeby emocjonalne jak wszyscy inni i nie powinny być marginalizowane.
Wokół Choinki Życzeń przez lata zgromadziła się cała armia ludzi dobrej woli, a w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami od pierwszych edycji włączały się znane postacie ze świata kultury i sportu. Gośćmi poprzednich edycji byli m.in. Andrzej Piaseczny, bracia Golcowie, Mietek Szcześniak, Anna Wyszkoni, Kasia Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Witold Paszt, a także zespoły Pectus i Feel. Tradycją stały się również finałowe koncerty, które w ostatnich latach miały formę widowisk muzyczno-tanecznych przygotowywanych przez Kielecki Teatr Tańca.
Koncert Sound’n’Grace był jednym z kluczowych elementów tegorocznej edycji akcji. Jej zwieńczeniem będzie bal charytatywny zaplanowany na 31 stycznia w Villa Anna w Tarnobrzegu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Robert Janowski, a podczas aukcji charytatywnej będzie można wylicytować m.in. uroczysty obiad z artystą.
Środki zbierane w ramach Choinki Życzeń mają pomóc w realizacji długofalowego celu stowarzyszenia, jakim jest stworzenie w Tarnobrzegu miejsca umożliwiającego dorosłym podopiecznym kontynuację terapii i bezpieczne funkcjonowanie po zakończeniu edukacji szkolnej. W ubiegłym roku podczas akcji udało się zebrać około 180 tys. zł.
::news{"type":"see-also","item":"229417"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Niebezpieczne wyprzedzanie w Tarnobrzegu
Popatrzcie gdyby tą drogę zwęzili nasi mistrzowie z UM - ktoś by zginał, a najprędzej ten jadący z prawidłowo naprzeciwka. Zwężanie w mieście Tarnobrzeg osiągnęło apogeum, tłumaczenia urzędników są beznadziejne nie poparte bezpieczeństwem, ponadto zwężone drogi powodują, że nie można zrobić korytarza życia dla karetki. Dlatego dobrze, że tej drogi ktoś nie zwęził, uratowana kilka osób.
Tarnobrzeg miastem S
15:57, 2026-05-30
Niebezpieczne wyprzedzanie w Tarnobrzegu
*%#)!& nie sieją. Wyprzedzają na trzeciego, wyjeżdżają z drogi podporządkowanej ,skręcają przed samochodem. Zaden kierowca nie chce uszkodzić swojego samochodu ale wypadałoby walić prosto te samochody. To może by się te głupki opamiętały
Gienek
15:02, 2026-05-30
Groźne dachowanie w gm. Łoniów. Wezwano śmigłowiec LPR
Osobę poszkodowaną w wypadku proszę o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIK K
10:10, 2026-05-30
Zakonny DPS z Tarnobrzega szuka wsparcia
Osoby które są rodzina zastepcza dla dzieci z Dps .Przeważnie pracownicy Dps odadzą kase za dzieci które i tak mieszkają w Dps i bedzię kasa.
Jacek
07:49, 2026-05-30