Tarnobrzeg: wiadomości, informacje - Tygodnik Nadwiślański

Zamknij

Dodaj komentarz

Dwaj radni Tarnobrzega ogłosili własny konkurs na logo miasta. Sami go finansują, a najlepszy projekt chcą przekazać prezydentowi

Piotr Welanyk Piotr Welanyk 19:18, 27.04.2026 Aktualizacja: 19:33, 27.04.2026
11 Dwaj radni Tarnobrzega ogłosili własny konkurs na logo miasta Konferencja w sprawie konkursu na logo Tarnobrzega

Radni Damian Szwagierczak i Robert Niedbałowski poddają w wątpliwość transparentność wyboru logo miasta. Wobec licznych głosów krytycznych wobec wybranego przez miasto projektu, ogłosili własny konkurs.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11972"}

– Chcemy być dumni z Tarnobrzega. W tym samym czasie, gdy dokonywano wyboru naszego logo miasta, identyczną decyzję podjął Zamość. I u nas i tam pojawiły się bardzo liczne głosy krytyczne, zarówno wobec sposobu wyboru, jak i wybranej propozycji. Prezydent Zamościa w tej sytuacji zdecydował, że robi krok wstecz i daje mieszkańcom szansę wybrania logo miasta. Liczymy, że prezydent Tarnobrzega postąpi podobnie – mówi radny Damian Szwagierczak.

Radny Robert Niedbałowski podkreślał, że „konsultacje” w sprawie logo były fikcją, a nie poddaniem propozycji pod faktyczną ocenę.

Radni zarzucają też władzom miasta, że nie ogłoszono formalnego konkursu na opracowanie logo, tylko skierowano propozycje do wybranych podmiotów.

Dlatego teraz sami postanowili ogłosić własny otwarty konkurs na logo Tarnobrzega. Jak podkreślili, jest on skierowany zarówno dla twórców z Tarnobrzega, jak i spoza miasta, a dodatkowo, w żaden sposób nie obciąży miejskiej kasy.

Projekty logo Tarnobrzega nadesłane na otwarty konkurs ogłoszony przez radnych ma ocenić komisja konkursowa. W jej skład mają wejść: Grzegorz Środa, Łukasz Kopaczek, Adam Rębisz, Dariusz Pietranis, Grzegorz Lipiec i Damian Wojciechowski.

– Być może zrobimy też coś takiego, że poddamy wszystkie nadesłane na konkurs projekty pod ocenę tarnobrzeżan. Ten projekt, który zyska największe uznanie, dostanie dodatkowe punkty – mówi radny Damian Szwagierczak..

Zwycięski projekt logo miasta zostanie przekazany prezydentowi Tarnobrzega.

– Co z nim pan prezydent zrobi, zobaczymy. Czy pójdzie w ślady prezydenta Zamościa i wycofa się z podjętej, naszym zdaniem błędnej, decyzji i posłucha głosu Tarnobrzeżan, czy też będzie trwał przy obecnie wybranym logo – mówi D. Szwagierczak.

Zmiana decyzji w sprawie logo przez władze Tarnobrzega wydaje się mało prawdopodobna. Magistrat ma już materiały promocyjne z wybranym logo, nowy symbol jest do tego stopnia mocno promowany, że na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Tarnobrzega zastąpił ”Leliwę” – oficjalny herb Tarnobrzega.

Prace w konkursie ogłoszonym przez radnych można nadsyłać na adres: [email protected] do 29 maja br. Wyniki zostaną ogłoszone 12 czerwca. Dla autora zwycięskiego projektu przewidziano nagrodę 1000 zł (2 miejsce 500 zł).

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (11)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Ada Ada

3 1

Bo peło jest najmądrzejsze.

10:02, 28.04.2026

Pozostałe komentarze

Jan K.Jan K.

1 5

Brawo. Tu chodzi o transparentność, komunikację z mieszkańcami. Brak konkursów, przetargów. Tylko jedno się nasuwa, pasożytnictwo władz. Drenują Tarnobrzeg do ostatniej kropli.

06:37, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Maria Maria

0 1

Sami finansują projekt.

19:08, 28.04.2026

EvaEva

4 0

Nudzą się chłopaki

13:25, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

o jedno zero za maloo jedno zero za malo

4 0

pomijając cała sytuację, jesli myślałą ze za 1000 zł wystartuje jakis zawodowiec i zaprojektuje cos godnego tematu .... są smieszni

13:33, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AntyAnty

4 0

Ha haa haa, tyle cyrku o 1000 zł? Umówmy się - żaden szanujący swoją pracę/czas projektant nie wieźmie udziału w czymś takim. Ciekawe ile za godzinę dostaja te *%#)!&

15:21, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZnanyZnany

3 0

O! panu z prawej już dziękujemy!

17:29, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

konkurs dla glazurnikonkurs dla glazurni

3 0

potrzebuje ułożyć glazure w łazience
Ogłaszam konkurs kto ladniej ulozy. Nagroda 1000 zł płatna po wylonieniu zwycięzcy. w przypadku duzejnilosci zdloszen będzie można ułożyć w kuchni na ścianie i w przedpokoju na podłodze. Zapraszam profesjonalistów po zawodowce jak i samoukow.

21:47, 28.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

tarnobrzeżanintarnobrzeżanin

2 0

Widać że się bardzo nudzą, nie mają co robić, powinni się uczciwą pracą zająć a nie głupotami 😮

00:11, 29.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

malewwmaleww

2 0

To tak na poważnie... czy pojawili się dla beki. Ciekaw jestem czy sami by robili za 1000zł. To nie jest ładowanie taczek

08:20, 29.04.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%