::photoreport{"type":"check-for-article","item":"11972"}
– Chcemy być dumni z Tarnobrzega. W tym samym czasie, gdy dokonywano wyboru naszego logo miasta, identyczną decyzję podjął Zamość. I u nas i tam pojawiły się bardzo liczne głosy krytyczne, zarówno wobec sposobu wyboru, jak i wybranej propozycji. Prezydent Zamościa w tej sytuacji zdecydował, że robi krok wstecz i daje mieszkańcom szansę wybrania logo miasta. Liczymy, że prezydent Tarnobrzega postąpi podobnie – mówi radny Damian Szwagierczak.
Radny Robert Niedbałowski podkreślał, że „konsultacje” w sprawie logo były fikcją, a nie poddaniem propozycji pod faktyczną ocenę.
Radni zarzucają też władzom miasta, że nie ogłoszono formalnego konkursu na opracowanie logo, tylko skierowano propozycje do wybranych podmiotów.
Dlatego teraz sami postanowili ogłosić własny otwarty konkurs na logo Tarnobrzega. Jak podkreślili, jest on skierowany zarówno dla twórców z Tarnobrzega, jak i spoza miasta, a dodatkowo, w żaden sposób nie obciąży miejskiej kasy.
Projekty logo Tarnobrzega nadesłane na otwarty konkurs ogłoszony przez radnych ma ocenić komisja konkursowa. W jej skład mają wejść: Grzegorz Środa, Łukasz Kopaczek, Adam Rębisz, Dariusz Pietranis, Grzegorz Lipiec i Damian Wojciechowski.
– Być może zrobimy też coś takiego, że poddamy wszystkie nadesłane na konkurs projekty pod ocenę tarnobrzeżan. Ten projekt, który zyska największe uznanie, dostanie dodatkowe punkty – mówi radny Damian Szwagierczak..
Zwycięski projekt logo miasta zostanie przekazany prezydentowi Tarnobrzega.
– Co z nim pan prezydent zrobi, zobaczymy. Czy pójdzie w ślady prezydenta Zamościa i wycofa się z podjętej, naszym zdaniem błędnej, decyzji i posłucha głosu Tarnobrzeżan, czy też będzie trwał przy obecnie wybranym logo – mówi D. Szwagierczak.
Zmiana decyzji w sprawie logo przez władze Tarnobrzega wydaje się mało prawdopodobna. Magistrat ma już materiały promocyjne z wybranym logo, nowy symbol jest do tego stopnia mocno promowany, że na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Tarnobrzega zastąpił ”Leliwę” – oficjalny herb Tarnobrzega.
Prace w konkursie ogłoszonym przez radnych można nadsyłać na adres: [email protected] do 29 maja br. Wyniki zostaną ogłoszone 12 czerwca. Dla autora zwycięskiego projektu przewidziano nagrodę 1000 zł (2 miejsce 500 zł).
Nudzi07:56, 28.04.2026
Im się no i reklamę maja chłopy geatis
Ada 10:02, 28.04.2026
Bo peło jest najmądrzejsze.
Pozostałe komentarze
Jan K.06:37, 28.04.2026
Brawo. Tu chodzi o transparentność, komunikację z mieszkańcami. Brak konkursów, przetargów. Tylko jedno się nasuwa, pasożytnictwo władz. Drenują Tarnobrzeg do ostatniej kropli.
Maria 19:08, 28.04.2026
Sami finansują projekt.
Eva13:25, 28.04.2026
Nudzą się chłopaki
o jedno zero za malo13:33, 28.04.2026
pomijając cała sytuację, jesli myślałą ze za 1000 zł wystartuje jakis zawodowiec i zaprojektuje cos godnego tematu .... są smieszni
Anty15:21, 28.04.2026
Ha haa haa, tyle cyrku o 1000 zł? Umówmy się - żaden szanujący swoją pracę/czas projektant nie wieźmie udziału w czymś takim. Ciekawe ile za godzinę dostaja te *%#)!&
Znany17:29, 28.04.2026
O! panu z prawej już dziękujemy!
konkurs dla glazurni21:47, 28.04.2026
potrzebuje ułożyć glazure w łazience
Ogłaszam konkurs kto ladniej ulozy. Nagroda 1000 zł płatna po wylonieniu zwycięzcy. w przypadku duzejnilosci zdloszen będzie można ułożyć w kuchni na ścianie i w przedpokoju na podłodze. Zapraszam profesjonalistów po zawodowce jak i samoukow.
tarnobrzeżanin00:11, 29.04.2026
Widać że się bardzo nudzą, nie mają co robić, powinni się uczciwą pracą zająć a nie głupotami 😮
maleww08:20, 29.04.2026
To tak na poważnie... czy pojawili się dla beki. Ciekaw jestem czy sami by robili za 1000zł. To nie jest ładowanie taczek
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nocny pościg za 16-latkiem na hulajnodze w Tarnobrzegu
Jeśli hulajnoga nie miała OC, to tatuś z mamusią będą musieli wyskoczyć z kilkunastu tysięcy na lakiernika i auto zastępcze. Oj smuteczek.
Anna
08:26, 2026-06-22
Nocny pościg za 16-latkiem na hulajnodze w Tarnobrzegu
Pewnie mu bateria padała i dlatego...
Robson
07:39, 2026-06-22
Nocny pościg za 16-latkiem na hulajnodze w Tarnobrzegu
To pewnie ten typ co często po ulicach jezdzil hulajnoga wymuszajac pierwszenstwo albo zmieniajac kierunek jazdy randomowo z pasow na droge lub odwrotnie.
Tebk
07:33, 2026-06-22
Tłumy nad Jeziorem Tarnobrzeskim na rozpoczęcie lata
Kiedy te betonowe ukośne płyty pokryją ziemią i zasieją trawę? Paskudnie wygladają.
Tylko pytam
00:15, 2026-06-22