Tarnobrzeg: wiadomości, informacje - Tygodnik Nadwiślański

Zamknij

Dodaj komentarz

Z granatnikiem w sądzie. Tłumy na Nocy Otwartych Sądów w Tarnobrzegu [ZDJĘCIA]

Piotr Welanyk Piotr Welanyk 08:36, 23.05.2026 Aktualizacja: 08:52, 23.05.2026
Skomentuj Z granatnikiem w sądzie. Tłumy na Nocy Otwartych Sądów w Tarnobrzegu [ZDJĘCIA] Noc Otwartych Sądów w Tarnobrzegu

Inscenizowane rozprawy, otwarte dla zwiedzających sądowe archiwa i specjalne pomieszczenia, pokazy sprzętu policyjnego i symulatory granatników przeciwpancernych – to wszystko czekało na gości Nocy Otwartych Sądów w Tarnobrzegu.

::photoreport{"type":"see-button","item":"12233"}

Noc Otwartych Sądów w tarnobrzeskim „pałacu Temidy” pierwszy raz zorganizowano w ub. roku. Możliwość zobaczenia sądowych kulisów cieszyła się olbrzymią popularnością.

Nie inaczej było przy tegorocznej, drugiej edycji imprezy. Tarnobrzeżanie tłumnie zjawili się w sądzie, żeby zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne zwykłym obywatelom.

Atrakcji przygotowano na Noc Otwartych Sądów w Tarnobrzegu wiele. Było zwiedzanie sądowego archiwum, pokojów zatrzymań, w których przestępcy oczekują na rozprawy, można było także zobaczyć specjalne pomieszczenia w których w jak najbardziej przyjaznych warunkach wysłuchiwane są dzieci.

Wielkim powodzeniem cieszyły się inscenizowane rozprawy, podczas których widzowie mogli zobaczyć, jak wygląda sądowy proces.

W trakcie jednej z nich, w rolę oskarżonego wcielił się dyrektor administracyjny sądu, co stało się pretekstem do licznych żartów o wakującej (niebawem) posadzie dyrektorskiej.

Także najmłodsi uczestnicy Nocy Otwartych Sądów mogli na chwilę wcielić się w rolę sędziów, adwokatów i prokuratorów.

– Rośnie nam pokolenie surowych sędziów. Jedna dziewczynka wydała  już trzy wyroki dożywocia. Strach wchodzić na salę sądową, gdzie orzeka – żartowali obsługujący wydarzenie pracownicy tarnobrzeskich sądów.

W organizację Nocy Otwartych Sądów w Tarnobrzegu włączyli się zarówno pracownicy sądów, jak tarnobrzeskie środowisko prawnicze - adwokaci, sędziowie, itd. Wszystko było doskonale zaplanowane, goście wydarzenia na każdym kroku mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Dużym wzięciem, szczególnie wśród najmłodszych uczestników wydarzenia cieszyły się pokazy sprzętu przygotowane przez żołnierzy z Centrum Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie i policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Furorę robiła możliwość „strzelania” z symulatorów granatników przeciwpancernych przywiezionych przez wojskowych. Niektórzy dorośli żartowali, że to w sądzie „argument ostateczny”.

Tłumnie było też przy ekspozycji przygotowanej przez Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu. Oprócz udziału w konkursach, można tu było zobaczyć i przymierzyć policyjne wyposażenie, a także sprawdzić, co czuje człowiek zakuty w kajdanki transportowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%