17 sierpnia w Dymitrowie Małym odbędą się Dożynki Gminne – coroczne święto plonów, które gromadzi mieszkańców gminy Baranów Sandomierski i okolic. Organizatorzy – Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Sołtys, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Dymitrowie Małym oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – przygotowali dla uczestników moc atrakcji, zarówno tych tradycyjnych, jak i rozrywkowych.
Obchody rozpoczną się o godzinie 11:45 przemarszem korowodu dożynkowego od remizy OSP na Plac Dożynkowy, w towarzystwie Gminnej Orkiestry Dętej. O godzinie 12:00 odprawiona zostanie Msza Święta Polowa, a od godziny 13:00 ruszy część obrzędowa, w tym m.in.:
- powitanie gości,
- ceremonia dzielenia chlebem,
- prezentacje grup sołeckich,
- ogłoszenie wyników konkursów kulinarnych: „Tradycje kulinarne Gminy Baranów Sandomierski” oraz „Ciastko z rodowodem”,
- wręczenie Statuetek „Zasłużony dla Miasta i Gminy”,
- przekazanie „Wiechy dożynkowej”.
Część rozrywkowa rozpocznie się o 18:00 koncertem zespołu „Sykowni!”, a od godziny 20:00 publiczność porwie do tańca zespół „Oskar”. Tradycyjnie nie zabraknie widowiskowego finału – o godzinie 23:00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni.
Dodatkowe atrakcje obejmują m.in.:
- strefę animacji i zabaw dla dzieci,
- dmuchańce i park rozrywki,
- wystawę sprzętu ratowniczego OSP,
- przejazdy bryczką,
- stoiska Kół Gospodyń Wiejskich,
- fotobudkę, bufet oraz wiele innych niespodzianek.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz