Zamknij
REKLAMA

Nowa Dęba. Charytatywny koncert i aukcja sztuki pn. "Artyści Pomagają" dla Wiktorii i Adriana z Jadachów

09.57, 27.01.2022 gaw Aktualizacja: 10.04, 27.01.2022
Skomentuj
REKLAMA

Koncert kolęd i muzyki rozrywkowej połączony z charytatywną aukcją dzieł lokalnych artystów. Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie wraz z Fundacją Serce dla Maluszka w najbliższą niedzielę, 30 stycznia, od godziny 15 organizują imprezę charytatywną pn. "Artyści Pomagają". Zebrane pieniądze przekazane zostaną na rehabilitację Wiktorii Szpyt i Adrianka Wruchy z Jadachów. 

Trzyletnia Wiktoria urodziła się w ciężkiej zamartwicy z rozszczepem wargi i podniebienia. Cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe i zespół wad wrodzonych. Już w 5. miesiącu życia przeszła operację korekcji wargi oraz operację plastyki kości czaszki i zespolenia rozszczepu podniebienia.

Pięcioletni Adrianek zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Nie potrafi samodzielnie chodzić, stać , ma problemy z ruchem rąk. Następstwem niedotlenienia mózgu po porodzie jest również wada wzroku. W lipcu 2019 roku mieszkaniec Jadachów przeszedł terapię komórkami macierzystymi w Bangkoku.

Zobacz także:

- VI Sportowy Plebiscyt "Tygodnika Nadwiślańskiego" - czekamy na Wasze zgłoszenia!

Dla dwójki maluchów na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury zaprezentuje się Studio Muzyki Rozrywkowej eMKa z Nowej Dęby, Chór Soli Deo z Tarnowskiej Woli, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa oraz Orkiestra Dęta z Nowej Dęby. Zespoły zaprezentują polskie kolędy, zagraniczne utwory świąteczne oraz hity muzyki i rozrywkowej.

W programie znajdą się m.in. kolędy: "Tryumfy Króla Niebieskiego", "Północ już była", a także utwory znakomitych artystów polskich, m.in. Anny Jantar, Zbigniewa Wodeckiego, oraz zagranicznych, m.in. Jose Feliciano, Wham!, Walk the Moon, a także utwory z musicalu Upiór w operze.

Tuż po koncercie rozpocznie się charytatywna aukcja dzieł sztuki lokalnych artystów. Obecnie w katalogu prac zgłoszonych na aukcję znajduje się ponad 40 produktów: obrazów, słodkości, biżuterii i wyrobów z drewna. Wszystkie oferowane dzieła można znaleźć w siedzibie SOK oraz na stronie www.kultura.nowadeba.pl

 

(gaw)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%