Zamknij
REKLAMA

Ognisko Patriotyzmu w Nowej Dębie [zdjęcia]

18.45, 11.11.2022 KR Aktualizacja: 10.05, 12.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Narodowe Święto Niepodległości w Nowej Dębie odbyło się VIII Gminne Ognisko Patriotyzmu. Jego główym organizatorem był 2 Szczep Harcerski "Szkwał" z Tarnowskiej Woli.

Dotychczas wspólne świętowanie Niepodległości odbywało się w Tarnowskiej Woli. W tym roku przeniesione zostało przed Samorzodowy Ośrodek Kultury, który był współorganizatorem. Wydarzenie ściągnęło wielu mieszkańców gminy.

- Ognisko Patriotyzmu to spotkanie przyjacielskie nas wszystkich - mówił burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, który podziękował harcerzom z Tarnowskiej Woli na czele z komendatem ks. Kamilem Dziurdziem.

Wydarzenie rozpoczęła uroczysta zbiórka 2 Szczepu Harcerskiego "Szkwał" z Tarnowskiej Woli. Podczas niej 21 nowych harcerzy i zuchów otrzymało barwy. Łącznie szczep liczy 91 członków.

Później nastąpiło odśpiewanie hymnu państwowego i modlitwy harcerskiej, a także rozpalenie ogniska. Następnie kilka słów do zebranych przekazał telefonicznie Zbigniew Grochowski, powstaniec warszawski, członkek Szarych Szeregów, który niedawno gościł w Nowej Dębie. Podczas spotkania nie zabrakło wielu pieśni patriotycznych, śpiewanych także przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

(KR)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%