To był dzień bogaty w wydarzenia na placu przy Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach. Najpierw tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich zaprosiło mieszkańców miejscowości i okolic do kosztowania "leśnych przysmaków".
Odbyła się degustacja potraw z dziczyzny, ciast i dereserów. Imprezie towarzyszyły stoiska Lasów Państwowych, Koła Łowieckiego "Ryś" z Nowej Dęby, PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Straży Ochrony Kolei. Strażacy z OSP Cygany zaprezentowali sprzęt przeciwpożarniczy.
Później odbyły się Powiatowe Dni Kultury Lasowiackiej. Na scenie zaprezentowały sie zespoły ludowe. Nie zabrakło regionalnej muzyki i tańca na parkiecie.
W trakcie wydarzenia przekazano ważną wiadomość, która była ogromną niespodzianką dla miejscowego zspołu ludowego. Otóż Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński przyznał "Cyganiankom" jedno z najważniejszych wyróżnień – Odznakę Zasłużony Dla Kultury Polskiej. Wyróżnione członkinie koła nie kryły wzruszenia.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"4648"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Emocje na spotkaniu w Stalach koło Tarnobrzega
Siarka ich truła" dzięki tej siarce kobity w tym regionie i w tym ona żyją najdłużej w kraju 😆
Burystalowskie
23:34, 2026-05-19
16 lat od powodzi. Zdjęcia z Sandomierza [FOTO]
Trzeba było ratować Hutę
Echo Dnia
22:16, 2026-05-19
Strażackie święto w Sandomierzu [ZDJĘCIA]
Proszę powiedzieć ilu strażaków dostało się do pracy bez układów
Strażak Sam
21:23, 2026-05-19
Nadchodzi COP 2.0
Tarnobrzeg ma z tego wielkie G... .
Głos niezadowolenia
20:22, 2026-05-19