17 listopada w sali kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie odbyło się II Nowodębskie Forum Biznesu.
Forum otworzył burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba, Wiesław Ordon, podkreślając znaczenie lokalnych przedsiębiorców oraz osób, które wywodzą się z gminy, lecz rozwijają swoje firmy w innych częściach kraju i świata.
– Naszym celem jest pokazywanie ludzi, którzy stąd, z Nowej Dęby, wyszli, poszli w świat i tam skutecznie realizują swoje projekty gospodarcze. Chcemy również prezentować tych, którzy przybyli tutaj z własnymi inicjatywami. To dowód, że jesteśmy ważnym centrum biznesowym północnej części Podkarpacia – mówił burmistrz.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"10779"}
Podkreślił również, że po latach trudności miasto wraca na silną pozycję gospodarczą.
– Nowa Dęba, mając dwa filary gospodarcze – Nową Dębę i Chmielów – od zawsze była istotnym ośrodkiem przemysłowym. My wspieramy tę gospodarkę, realizując projekty infrastrukturalne, i widać tego efekty – dodał.
Jedną z prelegentek tegorocznego forum była Mariola Berdychowska, dyrektor organizacyjny Forum Ekonomicznego w Karpaczu, reprezentująca Fundację Instytut Studiów Wschodnich. Opowiadała ona o znaczeniu dialogu między różnymi środowiskami gospodarczymi, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym.
– Forum Ekonomiczne to spotkania przedstawicieli 62 krajów świata. Przez 35 lat poszerzyliśmy jego formułę tak, by było przestrzenią dialogu dla uczestników z Polski, Europy i innych części świata, zainteresowanych współpracą gospodarczą, ekonomiczną i społeczną – zaznaczyła.
Mariola Berdychowska zwróciła także uwagę na wagę inicjatyw organizowanych w mniejszych miejscowościach.
– Obecność mniejszych środowisk jest bardzo istotna. Wypracowaliśmy formułę Europejskiego Kongresu Samorządu właśnie dlatego, że wiele ważnych procesów zaczyna się w małych społecznościach, gdzie najlepiej znane są potrzeby i problemy, o których później trzeba rozmawiać szerzej – podkreśliła.
Dodała również, że spotkania o kameralnym charakterze, jak Nowodębskie Forum Biznesu, często stanowią pierwszy krok do udziału w większych konferencjach i inicjatywach gospodarczych.
Program forum obejmował wystąpienia przedstawicieli m.in. dużych podkarpackich firm, instytucji wsparcia biznesu oraz ekspertów zajmujących się inwestycjami i eksportem. Nie zabrakło czasu na networking, rozmowy kuluarowe oraz możliwość skorzystania z mobilnego studia fotograficznego i radiowego.
Jednym z prelegentów był również Rafał Nieckarz, prezes Wydawnictwa Samorządowego, wydawcy Tygodnika Nadwiślańskiego.
- Przyjechaliśmy do Nowej Dęby, aby zaprezentować naszą szeroką ofertę. Zajmujemy się kompleksową obsługą firm - od reklamy w naszych mediach po produkcję wszelakich materiałów reklamowych. Naszą wizytówką jest nie tylko „Tygodnik Nadwiślański”, lecz także setki zrealizowanych projektów wydawniczych – od broszur i albumów po publikacje okolicznościowe i kampanie informacyjne. Oferujemy kompleksowe usługi wydawnicze i poligraficzne, obejmujące: druk i oprawę publikacji, projektowanie graficzne i skład DTP, redakcję i korektę tekstów, przygotowanie materiałów promocyjnych, realizację kampanii marketingowych - mówił.
.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pasaż Dominikański w Tarnobrzegu - wkrótce OTWARCIE
Kto wydał zezwolenie na budowę takiego czegoś te centrum miasta,jeszcze biedronkę i Lidla tam otwórzcie . Gdzie firmowe sklepy z odzieżą i kino
Mieszkaniec
20:14, 2026-03-03
Łukasz Nowak powołany do Prezydenckiej Rady Samorządu T
🤣🤣🤣🤣SZOOOOOK
Edi
19:06, 2026-03-03
Pasaż Dominikański w Tarnobrzegu - wkrótce OTWARCIE
Co za fajans!!!! Zresztą tu i tak nikt nie otworzy czegoś skrętnego. Galony bidne i zacofane. Parasole skąpe. W tej osadzie szmatlandy robią karierę.🤣
Sprzedam gumioki
19:01, 2026-03-03
Pasaż Dominikański w Tarnobrzegu - wkrótce OTWARCIE
Czyli , zadnych nowych sklepów Tylko przeniesione z innych lokalizacji
Ewelina
18:58, 2026-03-03