Podczas wczorajszej Sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie radni uchylili deklarację w sprawie ideologii LGBT. - Nie możemy pozwolić, żeby ktokolwiek szargał wizerunek gminy, wykorzystując tę deklarację - stwierdził przewodniczący Rady Miejskiej, Damian Diektiarenko.
26 lipca 2019 roku Rada Miejska przyjęła deklarację, w której sprzeciwiła się wprowadzaniu i promocji ideologii LGBT. W deklaracji zapisano m.in., że ideologa ta godzi w "fundamenty porządku społecznego, opartego o rodzinę rozumianą jako małżeństwo kobiety i mężczyzny, jak również w wolność i autonomię wspólnot religijnych, a zwłaszcza Kościoła Katolickiego, czym naruszają przyjęty w Polsce ład konstytucyjny".
Od tego czasu pojawiały się w mediach informacje o zerwanych współpracach z gminą, czy też twierdzeń aktywistów, że gmina jest "strefą wolną od LGBT":
Znany aktywista LGBT oznakował Nową Dębę
Na zakończenie XXXI Sesji Rady Miejskiej wniosek o uchylenie deklaracji złożył przewodniczący Rady Miejskiej, Damian Diektiarenko. - Wydaje mi się, że intencje rady zostały źle odebrane i niezrozumiane. Uważam, że nie możemy pozwolić na to, żeby ktoś wykorzystywał to przeciwko mieszkańcom lub przeciwko gminie. Nie możemy pozwolić, by ktokolwiek szargał wizerunek gminy, wykorzystując tę deklarację - powiedział D. Diektiarenko. Przewodniczący rady zaznaczył, że nie był obecny podczas głosowania nad deklaracją w lipcu 2019 roku.
Rada przyjęła wniosek o uchylenie deklaracji. 10 głosów zostało oddanych "za" uchyleniem, 1 radny się wstrzymał. Część radnych, będących na sali, nie zagłosowała.
Fot. Facebook Bart Staszewski
djasiek57310:49, 29.01.2021
Wreszcie zmądrzeli.
?????19:05, 29.01.2021
Że co?
pytający08:30, 31.01.2021
Czemu wycofali? Dla poprawności politycznej, czy aby uniknąć kłopotów?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
W Alfredówce kierowca stracił prawo jazdy
Żal mi chłopa...tam jest idealne miejsce na łapankę i bezpieczeństwo nie ma tu nic do rzeczy
Bandyta
23:57, 2026-06-01
Oskarżają znanego ginekologa o milionowy przekręt
Ma im mało
P
19:45, 2026-06-01
Zmarł motocyklista ranny w wypadku na DK79
Tak jak Pan Zenek powiedział "Nie ma czego ratować, nie ma czego żałować, było i się skończyło" 🤣 Disco Polo to piękna muzyka bo oddaje nasze codzienne uczucia i wrażenia.
anal fistnig
15:58, 2026-06-01
W Alfredówce kierowca stracił prawo jazdy
Mejzie już odebrali prawo jazdy? To państwo jest silne dla słabych tzn zwykłych obywateli, a dla silnych slabe
P
15:10, 2026-06-01