Zamknij
REKLAMA

Będą ćwiczyć samoobronę i...wyrabiać mydło

09.01, 06.05.2021 StaszewskiR
Skomentuj
REKLAMA

Fundacja PasjoDzielnia z Wiązownicy-Kolonii, w partnerstwie z Fundacją Enea, rozpoczęła realizację projektu "Przestrzeń AlternaTYwna", obejmującego cykl spotkań warsztatowych dla dzieci i dorosłych. W przeprowadzeniu poszczególnych zajęć pomogą wolontariusze Enei Elektrowni Połaniec.

"Przestrzeń AlternaTYwna" to projekt skierowany do mieszkańców  powiatu staszowskiego. Przewiduje organizację trzech wydarzeń, podczas których uczestnicy będą mogli podnieść swoje kompetencje w zakresie samoobrony i asertywności, a także kinematografii niezależnej oraz rękodzieła naturalnego.

- Cieszymy się, że dzięki wsparciu Fundacji Enea możemy ruszyć z naszymi pierwszymi warsztatami, tym bardziej, że zgłosiło się bardzo dużo chętnych. W ramach pierwszego spotkania razem z dziećmi i ich opiekunami będziemy zgłębiać tajniki wyrobu naturalnych mydeł. Na warsztatach każda z osób wykona kilka mydełek, każde inną techniką. Podobne warsztaty planujemy zorganizować również dla dorosłych. Po ich zakończeniu wszystkich uczestników chcemy zaprosić na pokaz filmowy zorganizowany w naszej klimatycznej stodole - mówi Wioletta Piwowarska, prezeska Fundacji "PasjoDzielnia".

W ramach "Przestrzeni AlternaTYwnej" obędą się również warsztaty samoobrony i asertywności dla kobiet - WenDo. To metoda przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, która według jej propagatorów uczy, jak w różnych sytuacjach chronić własne granice i nie odczuwać bezradności czy bezbronności względem potencjalnego agresora oraz jak bronić się fizycznie przed możliwym atakiem.

- W związku z sytuacją epidemiologiczną, ale również kameralnością naszych działań, na każde z organizowanych przez  Fundację wydarzeń, obowiązują wcześniejsze zapisy. Dlatego serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku, gdzie o wszystkim na bieżąco informujemy - dodaje Wioletta Piwowarska.

(StaszewskiR)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%