Zamknij

W Połańcu bezpłatnie rozdano mieszkańcom 250 czujek dymu [ZDJĘCIA]

06:53, 29.10.2024 Aktualizacja: 10:03, 29.10.2024
Skomentuj

W poniedziałek w grodzie energetyków miejscowa jednostka OSP po raz kolejny zorganizowała akcję "Bezpieczny Połaniec". Tym razem wydarzenie adresowane było przede wszystkim do seniorów.

[FOTORELACJA]7921[/FOTORELACJA]

Wydarzenie, które odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki, zgromadziło liczne grono mieszkańców miasta. Mieli oni okazję wysłuchać szeregu interesujących prelekcji, a także otrzymali bezpłatnie czujki dymu. W sumie rozdano ich aż 250.

– W naszych statystykach odnotowujemy bardzo dużo pożarów w lokalach mieszkalnych. Stąd też narodziła się inicjatywa przekazania mieszkańcom bezpłatnych czujek dymu, które wielu takim zdarzeniom będą mogły zapobiec - mówi Krzysztof Marczewski, prezes OSP Połaniec.

Obecny na wydarzeniu st. kpt. Marcin Bajur, rzecznik prasowy KW PSP w Kielcach demonstrował działanie urządzenia, mówił również o tym, że w myśl przygotowywanych obecnie zmian w przepisach, już niedługo czujniki maja być obowiązkowe w każdym mieszkaniu.

– Na dziś posiada je zaledwie 3 procent gospodarstw domowych - zaznaczył M. Bajur.

Krzysztof Marczewski dodał, że czujki są bardzo proste w działaniu, jeśli jednak zajdzie potrzeba, by komuś ze starszych mieszkańców pomóc w ich zainstalowaniu czy obsłudze, strażacy chętnie to zrobią.

Inicjatywę organizacji akcji "Bezpieczny Połaniec" chwalił burmistrz grodu energetyków Jacek Nowak, który podkreślił, że jej największym walorem jest edukowanie i przekazywanie informacji, które służą poprawie bezpieczeństwa.

W trakcie poniedziałkowego wydarzenia seniorzy mieli okazję zapoznać się z obsługą defibrylatora, a także wysłuchać prelekcji policji na temat najczęściej spotykanych metod oszustw, których ofiarami padają osoby starsze.

Organizacje akcji "Bezpieczny Połaniec" wsparły Enea Elektrownia Połaniec, KW PSP w Kielcach, KP PSP w Staszowie, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Połańcu, miejscowa przychodnia oraz samorząd miasta i gminy.

[ZT]216620[/ZT]

 

(rs)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%